Yeni yılın ilk bebekleri

Nermin ZENGİN

Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep ve Mardin’de yılın ilk bebekleri dünyaya gözünü açtı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumali Atilla'nın eşi Lütfiye Atilla, Kadın Hastalıkları Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde ilk bebeğini dünyaya getiren Ebru ile eşi Hüseyin Bal'ı ve yeni doğan Nisanur'u ziyaret etti. Atilla’ya, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Handan Eker, hastane yetkilileri ve Bağlar Kaymakamı Barış Demirtaş eşlik etti.

2019'un ilk saniyelerinde dünyaya gelen Nisanur'u kucağına alan Atilla, bebeğe altın taktı. Sağlıklı bir şekilde gözlerini hayata açan Nisanur bebeğin annesi Ebru Bal'a geçmiş olsun dileklerinde bulunan Atilla, hastanede görev yapan doktorlardan anne ile bebeğin sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Anne Ebru Bal ile bir süre görüşüp, tebrik eden Atilla, anne ve bebeğe uzun ömürler dileğinde bulundu. Bal çifti yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Atilla'ya teşekkür etti.

Hastane çalışanlarıyla da bir araya gelen Atilla, personellere verdikleri değerli emeklerden dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi. Hastane personeli Atilla'ya çikolata ikram etti.

Saatler 00:00 gösterdiğinde hayata gözlerini açarak 2019'da Diyarbakır'ın ilk bebeği olan Nisanur ile Bal ailesi ziyaretinin ardından Lütfiye Atilla, hastanede yeni doğum yapan kadınlarla da bir araya geldi. Hastane odalarını ziyaret eden Atilla, kadınlara doğum sonrası ihtiyaçlarını karşılayacak, içinde (bebek zıbın, anne pijama, bebek şampuanı, ateş ölçer, bebek bezi, bebe sabunu, emzik ve ıslak mendil) bulunan Hoş Geldin Bebek çantası, çikolata ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumali Atilla'nın tebrik mektubunu dağıttı. Hasta ve hasta yakınları gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür etti. Hastane ziyaretinde yeni doğan bebekleri kucağına alarak yakından ilgilenen Lütfiye Atilla, ayrıca hasta yakınlarıyla da bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Elazığ’da yılın ilk bebeği “Bahar Mila” oldu

Elazığ'da 2019 yılının ilk bebeği 00.08'de dünyaya gelen "Bahar Mila" oldu.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadın Doğum Servisinde, saat 00.08'de yeni yılın bebeği dünyaya geldi. Karakoçan ilçesinde ikamet eden Muhammed ve Canan Nursever çiftinin ilk çocukları 3 kilo 200 gram olarak doğdu. Nursever çifti bebeklerine "Bahar Mila" adını verdi.

Muhammed Nursever, ilk çocuğunu kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. 2019 yılının ülke, millete ve vatana hayırlı uğurlu olsun diyen baba Nursever,"Yeni yılın ülkemize, sağlık, sıhhat ve huzur getirsin. 2019 yılı başta devletimiz olmak üzere herkese iyi gelmesini diliyorum. İlk çocuğum olduğu için biraz heyecanlıyım” dedi.

Bahar Mila bebeği, Vali Yardımcıları Mustafa Gül ile Uhud Emre Koyuncu, AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Suat Öztürk ve hastane çalışanları ziyaret ederek altın takıp, aileye çiçek verdi.

İlk 3’üz bebekleri Gaziantep’te dünyaya geldi

2019 yılının ilk 3’üz bebekleri 00:05’te Gaziantep'te dünyaya geldi.

2019'un ilk 3’üz bebekleri Gaziantep SANKO Hastanesinde dünyaya geldi. Edibe ve Servet Algın çiftinin 3’üzleri saat 00.05'te dünyaya geldi. 2 kız, 1 erkek olan üçüzlerin isimleri ise, Doğa, Defne ve Eyüp koyuldu.

Üçüz bebekleri olan Algın çifti üçüzleri olduğu için çok mutlu olduklarını, yeni yılın dünyaya barış sağlık ve huzur getirmesini diledi. Bir kızlarının olduğunu belirten Baba Servet Algın, "Rabbim bize 2019 yılında 3’üz verdi. Allah sağlık ve mutluluk nasip etsin. Bebeklerimiz 01.01.2019 00:05’te dünyaya geldi. Sağlık durumları nedeniyle daha kucağımıza alamadık. İnşallah sağlıklı mutlu olurlar, vatana millete hayırlı evlatlar olurlar. 1 kızımız var bu ikinci çocuklarımız isimlerini ise, Doğa, Defne ve Eyüp koyduk” diye konuştu.

Anne Edibe Algın ise, çok mutlu olduğunu belirterek, üçüzlerinin 2019’un ilk bebekleri olduğunu söyledi.

Mardin’de yılın ilk bebeği “Nilay” bebek oldu

Mardin'de yılın ilk bebeği 00.06’da dünyaya gelen “Nilay” bebek oldu.

Özel bir hastanede doğum yapan Behice Ceylan, normal doğumla saat 00.06’da 3 kilogram ağırlığında bir kız bebek dünyaya getirdi. Minik Nilay’ı Mardin Vadin Valisi Mustafa Yaman’ın eşi ziyaret ederek çeyrek altın ve nazar boncuğu hediye etti. Ceylan ailesi bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek kızlarına "Nilay" adını verdikleri belitti. Kızının 2018 yılının ilk bebeği olmasından mutlu olduklarını kaydeden anne Behice Ceylan. evladını kucağına sağlıkla aldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. Baba Abdurrahim Ceylan, “İnşallah herkes babalık duygusunu tatar. Yeni yılda bize müjdesi. Çok mutluyuz” dedi.

Yılın ilk bebeğini ziyaret eden Vali Mustafa Yaman'ın eşi Gülseren Yaman ve Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Mehtap Bingül, yeni yılda dünyaya gelen bebeğe Vali Yaman'ın hediye ettiği altın taktı ve çeşitli hediyeler vererek Vatana millete hayırlı evlat olması temennisinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol