Yenişehir'de Ağaç budama çalışmaları

Sedat IRMAK

Diyarbakır merkez Yenişehir İlçe Belediye’si, sonbahar mevsiminin başında başladığı cadde ve sokak ile parklarda ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yenişehir İlçe Belediye’si Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda ekipler, kuru ve tehlike arz eden, cadde ve refüj üzerinde bulunan, zarar görme ihtimali kuvvetli ve alt yapı şebekesine zarar veren ile şehir peyzajına uygun olmayan ağaçları buduyor.

 

Ağaç budama çalışmalarının Ocak ayının başlarına kadar sürmesi beklenirken, Yenişehir İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, “Cadde ve sokaklarda, okullar, parklar, hastaneler vb. kamu alanlarında ağaç ve çalıların budaması bitkilerin tür ve çeşidine bağlı olarak yıl boyunca periyodik aralıklarla yapılmaktadır. Ağaçlarda kesim işlemi kuru ve tehlike arz eden, cadde ve refüj üzerinde bulunan, zarar görme ihtimali kuvvetli ve alt yapı şebekesine zarar veren ile şehir peyzajına uygun olmayan ağaçlar için yapılır. Ağaçların gelişimlerini kuvvetlendirip, sağlıklı kılmak, form vermek ve çiçeklenmenin miktar ve kalitesini yükseltmek için yapılır” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol