Yerel esnafa destek kampanyası (videolu)

Sedat IRMAK

DİYARBAKIR - Bilnet Okulları Diyarbakır Kampüsü, kent esnafı için anlamlı bir kampanyayı hayata geçirdi.  “Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık” sloganıyla yerel esnaflara destek kampanyası başlattı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan esnafları canlandırmak amacıyla Bilnet Okulları Diyarbakır Kampüsü öğrencileri tarafından kampanya başlatıldı.

Öğrenciler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık” yazılı afişleri Gazi Caddesi üzerinde bulunan esnafların işyerlerine ve cadde üzerinde bulunan duvarlara astılar. Esnaflar da öğrencilerden aldıkları desteklerden memnun kaldıklarını aktararak afiş asmalarına yardımcı oldu.

Öğrencilerin davranışından etkilenen bazı esnaflar, öğrencilere yiyecek ve içecek ikramında bulunarak yakın ilgi gösterdiler. Esnaflar, kampanyadan memnun kaldıklarını ifade ederek bu davranışın tüm kurumlara örnek olması gerektiğini dile getirdi. Yerel esnaflardan Veysi İşlek, öğrencilerin en iyisini yaptıklarını ve kampanyayı çok beğendiklerini aktararak ileri ki süreçte daha da yayılmasını istediklerini söyledi.

 

“Seve seve bu çalışmaya katıldık”

Öğrenciler ise, “Bizler de bu kentte yaşıyoruz. Yerel esnafımızın desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu yüzden seve seve bu çalışmaya katıldık” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Bilnet Okulları Diyarbakır Kampüsü Müdürü Erdal Avanoz, Kimi zaman anahtarlarını kimi zaman ise çocuklarını emanet ettikleri esnafa sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem Diyarbakır’a hem de öğrencilerimize bu duyarlılığı göstermek istiyoruz. Biz yerel esnafımıza sahip çıkmak, bütün alışverişlerimizi yerel esnaftan yapmak istiyoruz. Bu amaçla sosyal sorumluluk projesini geliştirdik. Esnafları gezerek afişlerimizi astık, esnaflar bu duyarlılıktan dolayı bize teşekkür ettiler. Bu duyarlılığın gelişmesi için, bütün Diyarbakır’a yayılmasını istiyorlar. Biz de Diyarbakır’ın değişik yerlerinde de buna benzer çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol