banner9

ZARAR GÖREN BİNA YIKILDI

Haber/ Nermin ZENGİN

Güneydoğu Ekspres- Diyarbakır Merkez Bağlar İlçe Belediyesi, Elazığ’da meydana gelen ve Diyarbakır’da hissedilen depremde hasar gören Batı Karakoç Mahallesi’ndeki ilk okulun yıkımını gerçekleştirdi.

Tahliye edilen okulun yıkımı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı rapor ve talep üzerine gerçekleştirilirken, belediye ekipleri ayrıca okulun yanında bulunan öğretmen lojmanını da yıkarak olası yeni faciaların önüne geçti.

Depremde Büyük Hasar Gördü

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Batı Karakoç Mahallesi’nde bulunan ilk okul, Elazığ’da meydana gelen deprem sırasında hasar görerek eğitim için riskli hale geldi.

İlgili kurumların gerçekleştirdiği inceleme sonucunda binanın eğitim yapılamaz hale geldiği dile getirilerek bu durum Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletildi. Milli Eğitim Müdürlüğü de Bağlar Belediyesi’nden yıkım için destek talep etti.

Riskli durum üzerine harekete geçen Bağlar Belediyesi, okul binası ve aynı bölgede bulunan öğretmen lojmanı için yıkım kararı aldı. 5 derslilkten oluşan okulun ve lojmanın yıkımı gerçekleştirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol