Silvan tanıtım klipi hazırlandı

Haber İhsan Yılmaz

DİYARBAKIR - Sanatçı Farqin Azad ve Silvan'dan bir grup sanatçı kolektif olarak "Farqina Me" Silvan'ımız adlı klipi hazırlatıp YouTube ve sosyal medya  platformlarında yayınladı.

Sanatçı Farqin, Silvan ilçemizin geçmişinde bu yana vefat eden önemli şahsiyetler ile Silvan'ın tarihi varlıkları, yerleri ve  mekanlarının bulundu bir klipi ile tanıtmayı amaçladık.

Klipte Silvan'ın bir çok önemli fotoğrafı ve sahnesi ile önemli kişiler yer aldığını belirten sanatçı Farqin Azad, "Silvan şehrimiz tarihi bir geçmişe sahip, tarihi bir geçmişe sahip olan bir kentin önemli şahsiyetlerini unutmak mümkün değil. Bu bağlamda hazırlamış olduğumuz tanıtım videomuzda Politikacılar, yazarlar, sanatçılar, aydınlar, ilim irfan insanları, dini figürlerin yer aldığı görüntüler yer almaktadır. Videomuzda  zembilfiroş kalesi, Kaniya Mezin (büyük Çeşme) Hasuni Mağarları, Kırık Minare, Malabadi Köprüsü gibi önemli tarihi mekanlarız yer almaktadır.  Buradaki amacımız Silvan'ımızın gerek ülke genelinde, gerekse uluslararası alanlarında turizme kazandırmaktır. Tanıtımsız hiç bir yeri tanıtamayız. Biz Silvanlılar olarak Silvan'ın dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz" dedi.

Santçı Farqin Azad, önümüzdeki dönemde eski ve yeni Silvan ile ilgili bir proje daha hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımızda emeği geçen tüm sanatçı, yazar ve fotoğraf ve görüntü montajında bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkür ediyorum dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol