AK Parti’den Diyarbakır’da hizmet

Partisinin son 19 yılda gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetleri değerlendiren AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, uluslararası havalimanından 33 bin seyirci kapasiteli modern stadyuma, uzun yılların açığını kapatan çevre yolundan kentin ekonomisine yön veren organize sanayi bölgelerine, bölge hastanesi özelliğine sahip eğitim ve araştırma hastanesinden her ilçe ve her semte yayılan sağlık kuruluşlarına kadar cumhuriyet tarihindeki en önemli hizmetlerin bu dönemde gerçekleştiğinin altını çizdi.

Ulaşım, sağlık, ticaret, spor ve turizm alanlarında devasa projelerin hayata geçirilerek Diyarbakır’ın eski kabuğundan kurtarıldığını belirten Başkan Aydın’a göre bölge halkı layık olduğu hizmetlerle bu dönemde tanıştı.

Kentin geleceğine yön verecek projelerin devam ettiğini anlatan Başkan Aydın, “Kentimiz ilk kez şehir hastanesine kavuşacak. Şehir içindeki ulaşımı rahatlatacak olan hafif raylı sistem önümüzdeki süreçte hizmete girecek. Hızlı tren projesi devam ediyor. Tarım ekonomisi ve turizme yönelik olarak ekonomiye can damarı olacak bir çok devasa projede sona geliniyor. Yine Çevre Ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından Bağlar, Yenişehir, Kayapınar ve Sur’da olmak üzere bir çok noktada kentsel dönüşüm projeleri sürdürülüyor. Merkezdeki hizmetlerle paralel olarak kırsal ilçelerimizde de geleceğe ışık tutacak hizmetler yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor. AK Parti söz verdi, yerine getirdi ve daha büyük projeleri yerine getirmeye devam edecektir. ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ misali halkımız kimin hizmet, kimin hamaset ürettiğini gayet iyi biliyor. Diyarbakır hizmeti AK Parti ile gördü, bundan sonra da görmeye devam edecektir. Bizim gündemimizde insanımızın yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan hizmetler var. Hamd olsun Diyarbakır’ımız artık terör ve kaosla değil, turizmle ve projelerle anılır hale geldi. Bunu da sağlayan sayın cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetlerin bölgeye biçtiği değer ve bu paralelde hayata geçirilen hizmetlerdir” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol