banner5

Akar: Rus heyetle büyük oranda mutabakat sağladık

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ASELSAN ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu. İdlib'de varılan mutabakat sonrası Rus askeri heyetiyle görüşmelerin devam ettiğini belirten Akar, "Büyük oranda mutabakat sağladık" dedi. Mutabakat kapsamındaki faaliyetlerin devam ettiğini dile getiren Akar, "Ateşkes bozulur, saldırılar devam ederse bıraktığımız yerden başlamaya, onların da canını yakmaya devam edeceğimizi söyledik" diye konuştu.

 'M4'de ortak devriyeler başlayacak'

 Rusya Savunma Bakanı ile telefonda görüştüğünü ifade eden Akar, "Rus askeri heyeti geldi, görüşmeler devam ediyor. Şu anda saldırılar durdu, ateşkes devam ediyor. Sabırla, sükunetle olabildiğince dikkat ve hassasiyetle alanı takip ediyoruz. 15 Mart’ta M4 karayolunda ortak devriyeler başlayacak. Onların ayrıntılarını arkadaşlarımız konuşuyor. Dileğimiz bunun bir şekilde sürdürülebilmesi. İdlib’de tüm unsurlarımızla mevcudiyetimiz devam ediyor. Herhangi bir çekilme söz konusu değil, birliklerimiz, unsurlarımız yerlerini muhafaza ediyorlar” açıklamasında bulundu.

 Koronavirüs tedbirleri

 Koronavirüs ile ilgili ciddi tedbirleri aldıklarını kaydeden Akar, “Karargah ve birliklerimizde çeşitli korunma tedbirlerini hayata geçirdik. Yurt dışı temasları ile heyetlerimizin yurt dışına gidişlerine kısıtlama getirdik. Toplantı ve toplu faaliyetlerde de kısıtlamaya gittik. Okullar ve eğitim merkezlerindeki öğrenci ve kursiyerlerle birlikte askerlerimiz de belli bir süre hafta sonu izne çıkmayacak. Ayrıca TSK’da el sıkışmayı da bir süreliğine durdurduk” dedi. (AJANSLAR)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol