Akşener: Doğalgaz ve elektrik faturalarını hemen düşürün

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yüksek enflasyon nedeniyle asgari ücret 4 ayda eriyecek. Biz 3 ayda bir güncelleme yapılmasını öneriyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yeni finansal alternatif' diyerek nitelediği ekonomik tedbirlere ve asgari ücrete ilişkin konuşan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

'İŞE, HAYAT PAHALILIĞINI AZALTMAKLA BAŞLAYIN'

"Asgari ücreti 4 bin lira yapın dedik. Sonuçta ne oldu 4250 lira. İşveren maliyetinin 450 TL’lik kısmını devlet karşıladı. İYİ Parti sayesinde kazanan milletimiz oldu.  Milletimizin bu kazancının ne kadar süreceğinden endişe duyuyoruz. Açıklanan asgari ücret 4 ayda eriyecek. Biz asgari ücrete 3 ayda bir müdahale edilmesini öneriyoruz. İktidarın izlediği mevcut yol, enflasyonu artırarak asgari ücreti eritir. İşe hayat pahalılığını azaltmakla başlayın.

'REZERVLER ERİRKEN SEVİMLİ HAYALET CASPER MİSALİ ORTADA YOKMUŞ'

Erdoğan, Afrikalı gençlerin derdine düşmüş. Pek bir duygulanmış. Milyonlarca gencimizi itip kakan, gerçek bir sevgi pıtırcığı, Afrikalı bir genç kız daha adil bir dünya isteyince çok duygulanmış. Ekonomi yangın yeri, Sayın Erdoğan Afrikalı gençlerin derdine düşmüş. Şu umursamaz tavra bir bakar mısınız. Erdoğan, "Başbakanlığım döneminde, döviz rezervini 135 milyar dolara çıkardım, daha sonra düşüş yaşandı. Ben o sırada yoktum" dedi. Kulaklarıma inanamıyorum, rezervler erirken sevimli hayalet Casper misali ortada yokmuş. Belli ki bu sıralarda da yoksun.

'ÜLKEMİZ, EKONOMİ CAHİLİ BİRİNİN ELİNDE'

Maalesef ülkemiz ekonomi cahili birinin elinde. Bu deneyin her seferinde başarısız olduğunu söylüyoruz. Memlekette ne ocaklar sönüyor, işler o kadar çığrından çıktı ki ne diyeceklerini şaşırdılar. Önce dış güç dediler, sonra baktılar ki iç üçler dediler.

Yüzde 24 faiz ödüyoruz, peki enflasyon düştü mü? Hayır. Satın alma gücü arttı mı? Mesela sen faiz düşürünce, ev, araba alabiliyor muyuz? Hayır. Şu anda tüm yatırımlar durdu çünkü kimse önünü göremiyor. Zaten anlamadığın ekonomiyi damadına ve liyakatsız kadrolara bıraktın sonunda olan oldu. Bu krizin sebebi, bizzat Sayın Erdoğan ve musallat ettiği ucube sistemdir.

'5'Lİ ÇETENİN VERGİ BORCUNU DIŞ GÜÇLER Mİ SİLDİ?'

Damadını, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na dış güçler mi getirdi? Merkez Bankası'nda 128 milyar doları dış güçler mi sattırdı? Türk çiftçisini dış güçler mi borca soktu? Devleti dolandıran düzenbaza, yılın ihracatçı ödülünü dış güçler mi verdi? 5'li çetenin vergi borcunu dış güçler mi sildi? Milletimizi bunları reva gören sensin Sayın Erdoğan. İktidar karar merci olduğu kadar sorumluluk merciidir. Bunun sorumlusu sensin. Ben o sırada yoktum diyip geçemezsin. Sandığı getirip hesabını milletimize vereceksin.

2023 hedefleri bitti, yerine 1973 çözümleri geldi. Milletimize ekonomik başarı diye itilemeye çalışıyorlar. Nas diye gezdi, hayatımıza yeni modeli sokuverdi. Kur farkını devlet olarak ödeyeceklerini söyledi. Çocuk mu kandırıyorsun Erdoğan, yani gizli faizi ödüyecektin, döviz lobilerinin ekmeğine niye yağ sürdün. Adını faiz koysan, bankalar piyasa şartlarına göre davranacaklardı. Türkiye ekonomisi deneme tahtası mı? Yazıklar olsun sana.

Senin şımarıklığın yüzünden bugün enflasyon yüzde 50'lilere ulaştı. Hazine borçlanma faizleri yüzde 24 oldu o da yükselecek. Madem kur düştü, madem artık uçuyoruz o zaman hemen doğalgaz ve elektrik faturalarını düşürün." (HABER MERKEZİ)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol