Erdoğan'dan 'gıda' açıklaması:  Çok ağır cezalar sizi bulabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamalarda restoran ve kafelerin açılması için adımlar atıldığını söyledi. 

Gıda fiyatlarındaki artışla ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Restoran ve kafelerin açılması: Bu konuda Bilim Kurulu'nun ifadeleri önem arz ediyor. Ama ben daha çok değerlendirmeleri vefatla ilgili yapıyorum. Vefat sayılarındaki düşüş de beni ciddi oranda umutlandırıyor. Açık mekanlarla ilgili adımlar atmaya gayret ettik; şu anda lokantalarımızı belirli bir süre daha gözetleme gibi düşüncelerimiz var. Bu süre içerisinde küçük esnafımızı yalnız bırakamayız onlara da gerekli desteği verdik, veriyoruz. Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var doğru, fakat onu da inşallah aşacağımıza inanıyorum.

Gıda fiyatlarındaki artış: Vatandaşın bu noktada ezilmesine tahammül edemeyiz. Esnaflarıma sesleniyorum, eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Yaptığınız işi hakkı ile yapın.

ElonMusk ile görüşme: Müşterek neler yapabiliriz bu konuda ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek, ElonMusk ile sürekli irtibat halinde olacaklar. Tabii Elon, 2020 itibariyle dünyanın en zengini oldu. "Çok çalışıyorum" diyor. "Çok çalışınca da çok kazanıyorum" diyor.  (AJANSLAR)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol