Erdoğan’dan 128 milyar açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin "128 milyar dolar nerede?" sorusuna karşılık, “Ne rakam, ne rakama yüklenen anlam, ne bu rakam üzerinden yürütülen kampanya doğru” açıklaması yaptı.

AK Partı’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP’li Engin Altay’ın bir TV programında söylediği sözleri gündemine alan Erdoğan, “Menderes’in akıbetinden hoşnut mu oluyorsunuz? O akıbeti hazırlayanlar da sizdiniz. Bize de aynı akıbeti mi hatırlatıyorsunuz, boşuna gayret etmeyin. 15 Temmuz’da bunu gördük, 15 Temmuz’u hazırlayanlara bu ülkeyi mezar ettik.  Senin genel başkanın tankların arasında Bakırköy Belediyesi’ne giderken, biz bütün dünyaya selam verdik. Biz dik durduk. Asla geri durmadık. Siz hemen kaçtınız, çay kahve sohbetine daldınız. Biz bu yolda aynı kararlılıkla yürüyeceğiz. Bu yolculuk vatan yolculuğudur” dedi.

 Montrö bildirisi

 Montrö Sözleşmesi’ne dair açıklama yapan emekli amirallere değinerek konuşmasını sürdüren Erdoğan, “Kılıçdaroğlu efendi, ‘Emekli olanlar darbe yapabilir mi’ diyor. Onlar sizin akıl hocanız, darbeyi sizin yapmanızı bekliyorlar, ne duruyorsunuz diyorlar. 15 Temmuz’da olduğu gibi.  Siz o akıl hocalarınızla birlikte yürüyorsunuz. Bilin ki bu ülkede her şey bitmiş olan akıl hocalarına yer ve yol kalmayacak” diye konuştu.

 128 milyar nerede?

 Erdoğan, Türkiye’nin makroekonomik dengelerinin sağlam olduğu öne sürerek, “Son 8 yıldır yaşadığı tüm gizli-açık saldırılara rağmen ayakta kalmayı, istikrarını korumayı başarmıştır” dedi.  Muhalefetin “128 milyar nerede?” sorusuna karşılık Erdoğan, “CHP’nin ve onun peşine takılıp gidenlerin sanki hazine bulmuş gibi sarıldıkları 128 milyar dolar meselesini işte bu fotoğraf içinde okumak gerekiyor. Esasen ortada gerçekten 128 milyar doların akıbetini anlama arayışı olmadığı için, söylenen sözlerde doğru olan hiçbir şey yok. Ne rakam doğru, ne rakama yüklenen anlam doğru, ne bu rakam üzerinden yürütülen kampanya doğru. Baştan sona yalan yanlış” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine revizyonuyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan’a teşekkür ediyorum. Derya Yanık, Vedat Bilgin’e, Mehmet Muş’a başarılar diliyorum" dedi. (AJANSLAR)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol