‘Gençliği rol model haline getireceğiz’

DİYARBAKIR -Ziyaretlerine ilişkin açıklama yapan Özdemir, gençliği bu ülkede büyük bir rol model haline getireceklerine vurgu yaptı. Yürüttükleri politikayla ülkede değişim rüzgarlarının başladığını kaydeden Özdemir,  gençlerin en büyük sorunu olan işsizliği çözmek için çaba sarf ettiklerini ve üretim yapabilen bir gençlik yapılandırmasına her zaman destek vereceklerini söyledi.

“Üreten bir gençlik oluşturacağız“

Bölgedeki esnaf, vatandaş ve gençlerle yapılan görüşmelerde işsizliğin en temel sorun olarak görüldüğüne dikkat çeken Özdemir, şöyle konuştu:

“Yapılan görüşmelerimizde her gençten biri işsiz olduğunu ve bu nedenle aile içinde şiddet ve geçimsizlik ön planda olduğunu söylediler. İş bulamayan kimi gençler maalesef madde bağımlısı oluyor, İşsizlik nedeniyle intihar olayları artmış durumda. Bizler ülkedeki işsizlik sorunu ve özellikle de gençlerin yaşadığı bu sıkıntıyı çözmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Ülkemizin 81 ilinde genç işsizlik nüfusu artmış durumda. Gençler artık geçim ve işsizlik, psikolojik savaşı, korku ve baskıcı politikaların biran önce bitmesini istiyor. Gençler için eğitim ve iş alanlarının açılmasını istiyoruz.  Hem ülkemiz hem de ülkemizin gençleri dışa bağımlı olmadan kendileri üretip kendileri kazansın. Yani hem üreten hem de satan bir gençlik yapılandırmasına Gelecek Partisi olarak destek vereceğiz. Gençliğin bu ülkede büyük bir rol modeli haline getireceğiz. Yürüttüğümüz politikayla gençlik alanında bu ülkede değişim rüzgarları başladı. Artık gençliğimizi kandırmaca politikalarla kimse kandırmayacak ve artık gençlik günümüz teknolojisi olan sosyal medyada özgürce kendilerini ifade etme özgürlüklerine kavuşacak.  Gelecek Partisi modeli artık gençliğin istediği bir sistemle birlikte fikir alışverişi yapacak.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol