banner40

Soylu: Bombayı bırakan kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi’ndeki patlamaya sebep olan bombayı bırakan kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İstiklal Caddesi'nde inceleme yaptıktan sonra konuşan Soylu, "“İlk değerlendirmelerden itibaren aynı iz üstündeyiz. Eylemin talimatının Kobani'den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var. Eylemi yapanın Afrin'den geçtiği konusunda bir değerlendirmemiz var" dedi. Soylu, "Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde PKK/PYD örgütü. Bize bu acıyı yaşatanların daha misli ve kat kat acıyı yaşayabilecekleri bir karşılığı yakın bir zamanda onlara göstereceğiz" diye konuştu.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİNİ AÇIKLADI

Saldırıda hayatını kaybedenlerin kimliklerini açıklayan Soylu "Altı terör şehidimiz var. Hepsinin ayrı bir hikayesi var. Hayatını kaybedenlerin kardeşlerimiz Arzu Özsoy İstanbul 1984 doğumlu ve kızı Yağmur Uçar Ereğli 2007 doğumlu, Yusuf Meydan Palu 1988 doğumlu, Ecrin Meydan Seyhan 2013 doğumlu, Adem Topkara Gümüşhane 1982 ve eşi Mukaddes Topkara Rize 1985 doğumlu" dedi.

DERYA YANIK: ÇALIŞMA ARKADAŞIMIZ YUSUF MEYDAN VE KIZI ECRİN'İ KAYBETTİK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da, hayatını kaybedenlerden Yusuf Meydan'ın bakanlık çalışanı olduğunu açıkladı. Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yüreğimiz İstanbul'daki hain saldırıdan gelen acı haberle yandı. Çalışma arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin'i kaybettik. Ailesinin, yakınlarının ve çalışma arkadaşlarımızın başı sağ olsun. Bir baba ve kızının hayatını kaybetmesine neden olan bu kalleş saldırıyı lanetliyorum" ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol