Bu nasıl hastane?

Diyarbakır, korona virüs vaka sayılarında en az olan kentlerin başında gelirken, 65 yaş üstü ve kronik hasatlıkları bulunanlar ile 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkma kısıtlamaları kalkması sonrası ve normalleşme süreciyle beraber kentte ciddi oranda vaka sayılarında hızlı artış yaşandı.

Vaka sayılarının artmasıyla birçok önlem alınırken, bu önlemlerin başında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurlarına uyuması oldu. Diyarbakır’da her gün yüzlerce vatandaşın tedavi olmak ve hastalarını görmek için gittiği Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uyulmadığı bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sosyal mesafe ve hijyen yok

Kronik hastalığı sebebiyle hastanenin acil servisine başvuran Baran D. isimli hasta, hastanede gördüklerinin karşısında acil servis otomasyonun da tedavi olmak için aldığı fişi iptal ederek cep telefonu ile etrafı çekti.

Söz konusu görüntülerde sosyal mesafe hiçe sayıldığı ve hijyen kurallarına uyulmadığı kameraya an be an yansırken, Baran D. isimli vatandaş durumu Sağlık Bakanlığı’na da bildirdiğini ve hastanede hijyen ile sosyal mesafe ve görevlilerin, görevlerini yerine getirmediği konusunda şikayet ettiğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol