HABER MERKEZİ

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının katkıları ile Dicle Üniversitesi Bisiklet ve Doğa Spor Kulübü "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında bisiklet turu gerçekleştirdi.

Dağkapı meydanında başlayan bisiklet turuna gönüllü bisiklet tutkunları ile Dicle Üniversitesi Bisiklet ve Doğa Spor Kulübü üyeleri katıldı.

Etkinliğe katılan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, “15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmaya çalışılan darbeye vatandaşların sokaklara çıkmasına izin verilmemişti. Hain darbe girişiminin üzerinden tam 5 yıl geçti. 15 Temmuz, yarın tüm yurt genelinde yapılacak anmalarla kutlanacak. Biz de Dicle Üniversitesi olarak birçok anma programı yaptık. Bunlardan birini de gençler ile organize ettik” dedi.

Karakoç, “5.yıl dönümünde, vatanımız, bağımsızlığımız ve demokrasi için canını vermiş, bütün şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

Dağkapı meydanında başlayan bisiklet turu Keçi Burcu, Hevsel Bahçeleri bisiklet yolu, Hz Süleyman,  Dicle Üniversitesi Köprüsü güzergâhında ilerleyen sporcuların bitiş durağı ise Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu önü oldu.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve rektör yardımcıları öğrenciler ile öğlen yemeği yedikten sonra, etkinlik hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol