Amedspor üzüldü, Diyarbekirspor sevindi

DİYARBAKIR - Futbol Federasyonu’nun (TFF) pandemi süreci nedeniyle ertelenen liglerin 18 Temmuz’da devam etmesi yönünde karar vermesi, Amdespor’u üzerken, Diyarbekirspor’u da sevindirdi.

Amedspor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, kulüplerin yüzde 90’ının liglerin oynanmasını istemediği bir ortamda böyle bir karar verilmesinin kulüplerin iradesini gasp etmek olduğunu söyleyerek, Futbol Federasyonu’nun kulüpleri ve futbolcuları ateşe attığını söyledi.

2.Lig Beyaz Grup’ta 3 puan farkla küme düşme hattında yer alan Amedspor, sağlık riskini gerekçe göstererek kalan maçların iptalini ve küme düşmenin kaldırılması yönünde federasyona başvuruda bulunmuştu.

Kulüpte sorunlar had safhada

Devam kararından sonra gözlerin çevrildiği Amedspor’da  sorunlar yaşanmaya devam ediliyor. Daha önce pandemi süreci nedeniyle ertelenen olağanüstü genel kurul ancak Ağustos ayının ilk haftasında yapılabilecek.

Kulüpte uzun süredir yaşanan maddi sorunlardan dolayı bazı futbolcuların federasyona başvuruda bulunarak serbest kaldığı ifade edilirken, uzun süredir para alamayan bazı personellerin de kulübü mahkemeye verdiği iddia ediliyor.

Takımın 18 Temmuz’da başlayacak maçlara hazırlanması için en az 1.5 milyon TL maddi kaynağa ihtiyaç olduğu ifade ediliyor.

Karar Diyarbekirspor’u memnun etti

3.Lig 3.Grup’ta yer alan Diyarbekirspor ise, TFF yönetim kurulunun 15 Mart’ta Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen 2.Lig ve 3.Lig maçlarının 18 Temmuz’dan itibaren kaldığı yerden devam edilmesine ilişkin kararına destek verdi.

Kulüp Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, takım olarak kentte toplanarak çalışmalara başladıklarını söyledi.

“Bu karar haksızlıkların önünü kapattı”

Avşar, “Bir puanın hafta bir golün bile çok şeyi değiştirebileceği bir puan cetvelinde federasyonun başka türlü karar alması bir çok kulübü mağdur edecekti. Play-Off potasının sadece 1 puan gerisinde yer alan bir kulüp olarak federasyonun doğru bir karar verdiğini düşünüyoruz. Olası haksızlıkları ve şaibeleri ortadan kaldıran bir karar olmuştur.  Hedefi olan takımlar kendi kaderlerini kendileri tayin edecek. Teknik heyet ve futbolcularımız kente geldi. Tesislerimizi dezenfekte ettik. Sağlıkla ilgili olarak da her türlü önlemi alacağız. Lige en iyi şekilde hazırlanıp inşallah önce Play-Off’a kalacağız, ardında da yılların özlemine son vererek 2.Lig’e yükseleceğiz. Kulüp olarak hiçbir sorunumuz yok. Alınan kararın tüm kulüplere ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol