Badminton Takımı hazırlanıyor

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlamak ve gençleri spora teşvik etmek için, farklı branşlardaki spor faaliyetlerini Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor tesislerinde aralıksız sürdürüyor.

Kent genelinde yetenek taramasından geçen ve ders ortalaması yüksek olan, 9-10 yaş arası çocukları 17-22 Ekim, ‘11 yaş Türkiye Şampiyonası’  ile 15-20 yaş arasındaki dezavantajlı gençleri 17-20 Eylül arasında Ankara’da gerçekleşecek olan ‘Badminton 1. Lig 1. Etap’ müsabakalarına hazırlayan Büyükşehir Belediyesi Badminton Antrenörleri, ilk hafta antrenmanlarını Büyükşehir Belediyesi Spor tesislerinde yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Badminton Antrenörleri, ilk hafta antrenmanlarında Karşılıklı yardımlaşarak yapılan çalışmalarda forhand (el içi), backhand (el tersi), dip kort vuruşlarından clear (dipten dibe yüksek vuruş), drop (dipten öne vuruş), lop (ön korttan dip korta aşırtma vuruş), net kill (ön korttan topu öldürme vuruşu) çalışmaları yapıldı. 

Gerçekleştirilen antrenmanda 15 yaş altı Türkiye Şampiyonası’nda 269 sporcunun katıldığı turnuvada son 16’ya kalarak Milli takıma aday gösterilen bir sporcu,  Büyükşehir Belediyesi Badminton antrenörleri gözetiminde yoğun bir tempo ile Aralık ayında yapılacak uluslararası turnuvaya hazırlanıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, spor ve spora gönül veren çocukları ve gençleri spor kollarında yetiştirmeye aralıksız devam edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol