DBB antrenörü Dünya Karate Şampiyonası yolunda

Büyükşehir Belediyesi özel yetenek kurslarında yer alan eğitmenler ve kursiyerler katıldıkları müsabakalarda derece elde etmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Özel Yetenek Kursları’nda eğitmenlik yapan Milli Sporcu Amine Akçakmak, 30 Ağustos - 4 Eylül’de Balıkesir Şehit Turgut Solak Spor Salonunda gerçekleştirilen Ümit Genç U21 Türkiye Karate Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü oldu.

54 ilden 330 kulüp, 220 antrenör ve 1650 sporcunun katıldığı karşılaşmalarda, 68 kilogramda Türkiye üçüncülüğü elde eden Akçakmak, Milli Takım Dünya Şampiyonası’nı elemelerine katılmaya hak kazandı.

Akçakmak, Kocaeli’nde yapılacak seçmelerde dereceye girerse Dünya Karate Federasyonu tarafından Konya’da düzenlenecek 2022 Dünya Karate Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Daha önce birçok kez Türkiye şampiyonluğu, ikinciliği ve üçüncülüğü gibi başarılar kazanarak milli takımlarda yer alan Akçakmak, kazandığı başarı nedeniyle çok mutlu olduğunu söyledi.

Kocaeli’nde yapılacak Dünya Karate Şampiyonası seçmelerine katılacağı için çok heyecanlı olduğunu ifade eden Akçakmak, “Maça çıktım ve 3-0 aldım. Türkiye seçmelerine katıldığım için çok mutlu oldum. Güzel bir andı, ağladım mutluluktan, antrenörüme koştum sevincimi onla paylaştım.” şeklinde konuştu.

Seçmelere çok yoğun antrenman yaparak hazırlandığını kaydeden Akçakmak, şunları aktardı:

“Rakiplerimle daha önce dövüşmüştüm. Yendiğim de oldu, yenildiğimde oldu. Bu defa başaracağıma çok inanıyorum. Güveniyorum kendime de bütün Diyarbakır halkı da bana güvenmesini istiyorum.”

Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı karate kursta çocuklara ders verdiğini belirten Akçakmak, hedefinin kursa katılan öğrencileri şampiyonalara katılmalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Akçakmak, özellikle kızların bu kurslara katılmasını çok istediğini söyleyerek herkesi Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz kurslarından faydalanmaya davet etti. (HABER MERKEZİ)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol