Gelecek vaat eden Diyarbakırlı genç futbolcuları Trabzonspor kaptı!

İtalya’nın dünyaca ünlü kulübü İnter’in adını taşıyan ve  kısa sürede alt yapıda ekol haline gelmeye başlayan Diyarbakır İnter Akademi’nin gelecek vaat eden iki genç ismi daha Süper Lig’in yolunu tuttu. Trabzonspor’un futbolcu izleme ekipleri tarafından bir süredir yakın takipte olan 12 yaşındaki Muhammed Miray Bayrak ve Yasin Akçay,katıldıkları turnuva ve seçmelerdeki başarılı performanslarının ardında Bordo-Mavili kulübe transfer oldu. Diyarbakır’daki resmi işlemleri tamamlanan genç futbolcular, bundan sonra Trabzonspor alt yapısında mücadele edecek, Trabzon’da kalacak ve okul hayatlarını da orada sürdürecek.

Diyarbakır’da büyük bir futbolcu alt yapı potansiyeli olduğunu keşfeden Türkiye’deki ve Avrupa’daki önemli kulüpler, son yıllarda kentte yürüttükleri faaliyetlerle genç isimleri keşfediyor.

“Hedefimiz Nice Yıldızlar Yetiştirmektir”

Bir buçuk yıl önce kurulan Diyarbakır İnter Akademi, son olarak   iki genç futbolcusunun Trabzonspor’a transfer olmasıyla öne çıktı. Muhammed Miray Bayrak ve Yasin Akçay’a bundan sonraki hayatlarında başarı dileğinde bulunan İnter Akademi’nin yönetici ve teknik heyeti,”Hedefimiz Diyarbakır’daki genç futbolcu potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek Türk futboluna nice yıldızlar yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol