Kadın Karateci Rekorlarla Bölge Şampiyonu

Başarısını, kendisine maddi ve manevi olarak destek veren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na hediye eden şampiyon sporcu ,"Başkanımızın gençlere ve spora verdiği önem bizim için en büyük motivasyon kaynağı oluyor " ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesporlu genç karateci rekorlarla bölge şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı.

Şanlıurfa'da yapılan bölge karate şampiyonasında tatemiye çıkan 15 yaşındaki Buse Nur Yazar rakiplerine puan ve galibiyet şansı tanımadan şampiyon olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Diyarbakır'ın yanı sıra Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin ve Adıyaman'dan 120 sporcunun katıldığı şampiyonada Ümitler 47 kiloda sahne alan Buse Nur Yazar , karşılaştığı 4 rakibini de mağlup etmeyi başardı.

Karatede önemli bir misyonu olan bir aileden geldiğini belirten Buse Nur Yazar, Diyarbakır ve kulübüne böyle bir başarı kazandırdığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Buse Nur Yazar, "Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu gençlere ve spora gösterdiği pozitif yaklaşımla önümüzü açıyor. Bu başarıyı da başkanımıza, kulübümüze ve Diyarbakır'a hediye ediyorum. Bundan sonra inşallah daha çok çalışarak büyük başarılar elde etmek istiyorum. Ailemin sporla özdeşen bir aile olması bana ilham kaynağı oldu " dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol