Karatede hakemlere ‘engel yok!’

DİYARBAKIR - İlkleri yapan Türkiye Karate Federasyonu yeni bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye Karate Federasyon Başkanı Esad Delihasan, engelliler konusunda bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlandıklarını ve yapacakları yönetmelik değişikliğiyle engelli hakem sayısını artıracaklarını söyledi.

Engelliler konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan Türkiye Karate Federasyonu Türk sporunda bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Başkan Esat Delihasan, yönetmelikte yapacakları değişiklikle engelli hakemlerin sayısını artıracaklarını ve normal müsabakalarda da görev yapmalarını sağlayacaklarını söyledi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haftası vesilesiyle bu müjdeyi veren Delihasan, “Federasyon olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Engellilerin topluma kazandırılması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Engelli bireylerimizin karate salonlarında spor yapabilmesi noktasında tüm antrenörlerimizi teşvik ediyoruz. Şu anda engelli tek hakemimiz olan  Nesrin Cavadzade’ye yenilerini eklemek için de gerekli yönetmelik değişikliklerini yapacağız” diye konuştu.

Şan ve Kobaş’tan destek

Türkiye Karate Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Şan da, engelli hakem sayısının artırılması noktasında kurul olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi. Türkiye’nin tek engelli karate hakemi olan Nesrin Cavadzade’nin engelliler müsabakalarının yanında Türkiye şampiyonalarında da görev aldığını ifade eden Şan, “Onun başarısı bize bu konuda yeni sorumluluklar yükledi” diye konuştu.

Dünya ve Avrupa Hakem Kurulu üyesi Uğur Kobaş da engelli hakem konusunda Türkiye’nin öncü ülkelerden biri olduğunu kaydederek, “Yeni dönemde Türk karatesi engelli hakemleriyle de örnek olacak” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol