Kentin Spor Bileşenleri Bir Araya Geldi

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  (ASKF) Başkanı Remzi Dayan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Bal Ligi takımları ve spor birleşenleri ile  istişare toplantısı organize edildi.

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından organize edilerek yapılan kahvaltılı  istişare toplantısına, Diyarbakırspor taban birlikleri, çok sayıda katılımcı spor toplantıya Diyarbakır ilinin Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Diyarbakır Emniyet Müdürü Yardımcısı Ramazan Çetin kaya, Çınar Belediye Başkan Yardımcısı  Renas  Kardaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor daire Başkanı Mehmet Kesen Diyarbakır Gençlik ve Spor il Müdürü Muammer Uslu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi spor şube Müdürü Mehmet Güngör, Diyarbakır TÜFAD şube Başkanı Abdulsamet Karakaş. TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan, GSYD Başkanı Yılmaz Bay Diyarbakır Futbol il Temsilcisi Mehmet Altındağ, Diyarbakır Hakem il Kurulu Sorumlusu İbrahim Bozan ,Amatör Sporcular Dernek Başkanı Mesut Deri, TFF Saha komiserleri Başkanı Ercan Çelik, TFF Bal liginde Diyarbakır ilini temsil edecek olan 6 Kulüp Başkanları, yöneticileri ve teknik heyetleri katıldı.

Diyarbakır ilinin Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Ömer Coşkun,“Bu tür organizasyonların aslında sık sık yapılması gerektiğini düşünüyorum. Futbolun hem aktivite anlamında  hem de insanları bir araya getirebilmesi anlamımda çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Futbol daha önce belirttiğim gibi Diyarbakır spor kulüplerinin  bir araya getirmesine vesile olması ile birlikte gençlerimizde bu anlamda meşgalesi olması noktasın da  çok önemli bir faktör futbol farklı bir yeri ve  değeri var. Diyarbakır takımları ne kadar çok ve üst liglere çıkarsa şehrimizin ekonomik ve sosyal anlamda da o kadar kattı sağlayacaktır. Mesela düşünelim veya hayal edelim Diyarbakır takımları üst liglerde mücadele verdiğini ve deplasmanlar dan gelen takımların 21 maç için şehrimize geldiğini ve 2500 ‘e yakın taraftarının geldiğini düşüneyim kentimize ekonomik ve sosyal alanda kattı sağlayacaktır, dolayısıyla burada bulunan 6 Bal Liginde mücadele verecek olan kulüplerimiz bizim için ayrı ayrı bir değerdir” dedi.

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan ise,“Normalleşme  Pandemi döneminde normalleşme süresine girdiğimiz bu dönemlerde Bal liglerin başlaması yönünde verilen tarihin  17 Nisan 2021 olarak belirleyen TFF yönetim kurulu ve TASK genel Başkanı Sayın Ali Düşmez  tarafından açıklanmıştı. Tabi ki bu arada Diyarbakır ilinde 2 takımız  olan Bismil 1936 spor  ve  Silvan 21 spor Kulüplerinde Bal Ligi’ne çıkma müjdesini aldık. Diyarbakır ilimizi 6 takımı Bal Ligi’nde temsil edecek burada geniş kapsamlı bir  istişare toplantısını yapma gerektiğini duyduk. Diyarbakır ilinin sporuyla  ilgi  tüm birleşenlerini bir araya getirerek tüm sorun ve çözümler noktasında  birlikte hem dertlerimizi hem de tanışma fırsatı bulmak adına kahvaltıda bir araya gelmek istedik” diye konuştu.

Diyarbakır Gençlik ve Spor il Müdürü Nuammer  Uslu da“Diyarbakır ili hizmet etmeye devan edeceğiz burada bizleri bir araya getiren ve organizasyonda emek veren ASKF Başkanımıza ve siz değerli spor birleşenlerine de katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor daire Başkanı Mehmet Kesen,“Sayın Valimizin çalışmaları olsun  gerek Ankara’da gerek yerelde olsun birlikte çalışmalarımızla Diyarbakır şehrimize büyük projelerimizi ilerideki günlerde  inşallah kamuoyunu  ve basın yolu ile açıklayacağız. Yeni sezonunda hayırlı olmasını temenni ediyor başarılar dilerim” dedi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Yardımcısı Ramazan Çetinkaya ise,“Amedspor  ve  Diyarbekirspor Türkiye liglerinde en az disiplin kuruluna sevk edilen iller arasında”  dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol