banner9

TFF’NİN KARARI BEKLENİYOR

DİYARBAKIR - Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de her geçen gün yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  nedeniyle ertelenen futbol liglerinin geleceği belirsizliğini koruyor. Gözler bu hafta içinde verilmesi beklenen kararlarda.

Üç hafta önce ertelenen liglere devam edilip edilmeyeceği, devam edilecekse bunun tarihinin ne olacağı ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun 2 Nisan’da vereceği karar ve Futbol Federasyonu’nun buna göre belirleyeceği yol haritası bekleniyor.

Verilecek kararı bekleyen kulüpler, bir yandan da teknik heyet ve futbolculara izin vermiş durumda.

Diyarbekirspor’da memleketlerine giden futbolcular ve teknik adamlar, büyük bir merakla çıkacak kararı bekliyor.

“Ne karar verilirse saygı duyacağız”

Diyarbekirspor Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar, sağlık koşullarının her şeyden daha önemli olduğuna dikkat çekerek Bilim Kurulu ve TFF’nin vereceği her türlü karara saygı duyacaklarını kaydetti.

Avşar, “Yeni tip koronavirüs tehdidi tüm dünya ve ülkemiz için beka sorunu haline gelmiştir. İnsanlık büyük bir tehlike ile mücadele ediyor. Devletimiz ve hükümetimiz, milletimizle beraber büyük bir mücadele ortaya koymaktadır. Bu durum elbette futboldan çok daha önemlidir. Teknik heyetimize ve futbolcularımıza izin verdik. Futbol Federasyonu’nun vereceği karara göre hareket edeceğiz. Liglerin yeniden başlama tarihi belli olduktan sonra antrenmanlar için takımı kente davet edeceğiz. Federasyon ne karar verecek bilemiyoruz. Karar ne olursa olsun ülkemizin geleceği ve insanlarımızın sağlığı için saygı duyacağız. Sportif başarı ve başarısızlıkların telafisi olur fakat sağlığın telafisi olmaz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol