Yağmur Demir Kick Boks Türkiye ikincisi oldu

22-29 Ocak 2023 Tarihleri arasında Urfa 11 Nisan Spor Salonu'nda düzenlenen ve devam etmekte olan Türkiye Kick Boks Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler Turnuvası Mustafa Durmuşoğlu Anısına yapılan Turnuvaya Türkiye genelinde 81 ilden yaklaşık 6 bin 500 sporcu katıldı Turnuvada Diyarbakır ilini temsil eden  Yağmur Demir 70 kğ Büyük Bayanlar Light Contac Kategorisinde Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya daha imza attı.

Kayacı “Başarılı sporcuları Milli Takımı oluşturacak” 

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, törende yaptığı konuşmada, Urfa'nın çok güzel bir organizasyonun ev sahipliğini ifade eden Kayacı, “Türkiye Kick Boks Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler Turnuvası Mustafa Durmuşoğlu Anısına düzenledik. Türkiye genelinde 81 ilden yaklaşık 6 bin 500 sporcu katılım sağladı. Bu Turnuvada başarılı olan sporcularımız aldıkları sonuçlara göre Milli takımı oluşturacağız tekradan katılım sağlayan Antrenör ve sporculara ve organizasyona katılım gösterenlere herkese teşekkür ederim” dedi. 

Kick Boks Türkiye ikincisi olan Yağmur Demir’in Baş Antrenörü Güney Yakar, “Yağmur bu spora 4 yıl önce başladı. Ancak 4 yıl gibi kısa bir sürede kendi kategorisinde çok büyük dereceler aldı” Yağmur Türkiye genelinde yapılan resmi Turnuvalarda kürsü ve derece alarak bir çok başarılara imza attı bundan sonra ki asıl hedefimiz Milli takıma girmek ve milli formayı giymek olacaktır. Bunun için çalışmalarımıza tüm hızı ile devam ederek istediğimiz O Milli formayı giyerek ve milli takıma girerek hem ilimizi hem de Ülkemiz en iyi yerlerde temsil etmek olacaktır.

Yağmur gecen yıl almış olduğu Türkiye Üniversitelere arası Şampiyonada ikinci olarak Dünya Üniversiteler arasında yapılacak olan Şampiyonasa Diyarbakır ve Üniversitesini temsil edecek” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol