Türkiye Süper Ligi’nin başlamasının üzerinden 4 hafta geçti. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Galatasaray, Falcao gibi bir dünya yıldızını kadrosuna katarak şimdiden bu sezonun da en iddialı takımı olduğunu gösterdi. Galatasaray ilk haftalardaki sönük futboluna rağmen yavaş yavaş toparlamaya başladı. Özelikle Falcao transferi taraftarları da ateşledi.

Falcao'nun ilk maçı izledim. Bu sene eğer bir sakatlık durumu olmazsa Galatasaray'a çok ciddi katkı sunacağı aşikar. Ama Galatasaray'ın genel oyun yapısı henüz oturmuş değil. Özelikle 2. ve 3. bölgede topa sahip olma oranında beklenen performans yakalanmış değil. Birlikte daha çok maç oynayarak, ancak o bölgelerdeki uyum sorununu çözebilirsiniz. Şampiyonlar Ligi’ndeki zorlu maçlar ve Türkiye'deki maçlar sıkışınca nasıl bir performans gösterecek herkes bunu bekliyor. Ben açıkçası Galatasaray'ın mevcut kadrosu ve oyun yapısının 3 kulvarı aynı anda götüremeyeceğini düşünüyorum.

Fenerbahçe ise, geçtiğimiz sezonki hayal kırıklığının ardından bu yıl sezona çok iddialı başladı. Neredeyse kadrosunun tamamını değiştiren Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın istediği sistem yavaş yavaş oturuyor. İlk 3 haftada Trabzonspor ve Başakşehir gibi zorlu takımlarla karşılaşan Fenerbahçe kötü bir izlenim vermedi. Son yapılan transferlerle birlikte Fenerbahçe'nin bu sezon şampiyonluğun en önemli adayıdır. Hatta eğer Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde yaralı bir şekilde dönerse erken bir dönemde de şampiyonluğunu kutlayabilir.

Beşiktaş ise, bu sezon en büyük hayal kırıklığı yaratan takım oldu. Şenol Güneş'in gitmesi, Abdullah Avcı'nın gelmesi Beşiktaş'a pek yaramamış. İlk haftalardaki maçlarda sahada ne yaptığı beli olmayan bir Beşiktaş vardı. Taktiksel anlayışta çok ciddi zaaflar var. Koridorlar arası geçişler çok sıkıntılı. Sanırım Avcı, istediği taktiği oyuncularına tam anlatabilmiş değil. Ama eğer bu şekilde devam ederse Beşiktaş'ın bu sezon işi çok zor. Oldukça iyi kadrolar kuruldu bu sezon. Hiçbir takım çantada keklik değil. Beşiktaş, Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezonki durumuna düşmek istemiyorsa çok hızlı değişikliklerle bu kötü gidişin önünü almalıdır.

Başakşehir'in de durumu geçtiğimiz yıllara göre pek parlak değil. Ama kadrosu fena değil. Başakşehir bu kadroyu iyi koordine edebilirse yine sezonu ilk 3'te tamamlayabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol