Amedspor Ya galip, Ya Mağlup,

Bizim buralarda hepimizin mutlaka kullandığı bir söz vardır,

YA HERRO YA MERRO…

Bu söylem tam da takımımız için geçerli sanırım,

Neden derseniz?

10 maç oynamışız,

5 galibiyet, 5 mağlubiyet almışız.

İlk maçlardaki performansıyla bizi telaşlandıran Amedspor da özellikle Manisa maçındaki golleri ve mücadelesi bizi ümitlendirse de kazanamaması en kötü 1 puan alamaması şahsen beni çok üzmüşken, Kocaeli karşısında alınan net skorlu ve özellikle ilk yarıda ki etkili ve zevk veren futbolu ile İŞTE BU dedirtti.

Attığımız ve yediğimiz goller dengeli olsa da son haftalarda oturan takım oyunu, istek, mücadele ve sonuç alınan son vuruşlar ile oluşan fark kendini belli etmeye başladı.

Zorlu dediğimiz maç periyodu bu hafta Afyon karşısında devam edecekken, şahsi fikrim oradan alınacak 1 puan bile çok önemli olacaktır ve ileri ki maçlar için bizde varız diyeceğiz. Bu sebeple takımımızın ve hocamızın yenemiyorsan yenilme kuralına da mutlaka dikkat çekeceklerini ve çalışacaklarına inanıyorum.

Diyarbekirspor için liglerinin 3'te 1'lik kısmı tamamlandı

Hem topladığı puan, hem 8 yıl içinde en iyi başlangıcı yaptığı sezon olarak göze çarparken, bir diğer dikkat edilecek istatistik ise liderliğe ve toplanan 25 puana karşılık atılan 12 goldür. (3 gol Alemdağ a atılmıştı.)

Hem lider olacaksın,

Hem de 12 gol atacaksın,

Neredeyse her maça 1.2 gol ortalaması yakalayan takımımızda bu başarının ana anahtarı yaptığı savunma ve takım halinde gösterdiği mücadeledir.

Bunlara futbol şansını da eklersek, tüm liglerde ender olan bu gol atma kısırlığına bulunacak çözüm, üretken futbol ve son vuruşlardaki sıkıntılarımızı çözersek, özellikle ikinci transfer sezonuna kadar hem liderliği, hem de özgüveni devam ettiririz diye düşünüyorum.

Diyarbekir için son olarak şunu da ekleyeyim;

Şenol hocamızın rakipler tarafından artık bilinen oyun tarzımızı ve oyuncu seçimlerini mutlaka değiştireceğine inanıyorum.

Başka bir yazıda görüşmek üzere,

Esen Kalın Spor'la Kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol