banner9

Hayat herkes için bir koşuşturmacayken, bir anda durgunlaştı. Dışarıdan gelen bir uyarı yaşam şeklini değiştirdi ve alanları daralttı. Herkes evinin içine hapis oldu. Kadınlar, erkekler, çocuklar, birkaç oda, değişmeyen mobilya ve duvarlar, her kesin üzerine yapışan pijamalar…

Herkesin şikayet ettiği şey ise, sürekli aynı şeyleri tekrarlamak ve bununla birlikte yaşam enerjisinin düşmesi. Bu herkes için olumsuz bir durum olarak görülüyor, ama ben derim ki olumsuzluklardan her zaman olumlu olanını çıkarmak gerekir. Önemli olan onu kendi açından olumlu olana çevirmektir. Derler ya her şerde bir hayır vardır. Evet, gerçekten her şerde bir hayır vardır. Önemli olan buna inanmaktır. Çünkü her karanlığın arkasında mutlaka bir güneş doğar. Bu hastalığın arkasında da elbette ki daha sağlıklı günler doğacaktır.  

Birçok savaş bölgesinde patlayan savaş atıklarının içine insanlar fidanlar ekip onun içinde açan çiçek ve büyüyen ağaçlara şahitlik ediyor. Bir daha çiçek açmaz denen yerde insanlar yaşamı yeniden yeşillendiriyor. Bakın en umutsuz olan yerde bile nasıl da bir umut yeşertiyorlar. Bu çok önemli bir eylem. İşte bunu yakalamak çok önemli.

Dışardaki faaliyetlerin azalması ve evde geçirilen zaman sürekli kendini tekrarlayan bir döngü olarak görüldüğü için herkesin biran önce bitmesini istediği bir süreç oldu. Fakat bu sürecin bir de kazançlı tarafına yoğunlaşmak lazım.

İlk kez ailelerimiz ve sevdiklerimizle bu kadar zaman geçirdik ve birbirimizi çok daha yakından tanıdık. Bu zaman çok değerli bir zamandır. Belki bir daha böyle bir fırsat elimize geçmeyecek. Bu yüzden kıymetini bilelim. Ve şunu bilelim ki; çok az imkan ve koşullarımızla da yaşamı her an yeşertebiliriz. Önemli olan nerede olduğun değil, hayata ne kadar çok şey katabildiğindir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol