Sevgili dostlar bu hafta yazılacak onca şey varken gündeme dair, bir anda arama kurtarma ekibinden Ramazan beyin yazısını gördüm ve bunun üzerine hiçbir şey yazmaya gerek olmadığını düşünerek, noktasına virgülüne dokunmadan sizinle paylaşmak istedim.

Arama kurtarma ekibinden Ramazan beyin paylaşımı kapalı olduğu için, yazısını olduğu gibi paylaşıyorum...

# Üstü başı toz içinde starbuck cafe ye bir bardak çay almak için giren ekip uyemize, hepiniz gelin bir kahvemizi içmeden bırakmam diyen starbuck çalışanı..

# Enkaz alanının yanında istirahat anında sıcak Çorba için sıraya giren arkadaşımıza lütfen siz sıraya girmeyin siz bizim için buradasınız diyerek görevlilere kızan vatandaş..

# İstirahat anında arkadaşımıza çikolata ikram eden, arkadaşımızın teşekkür ederim almayayım şimdi yedim demesi üzerine, çikolata kabini açarak abi benim elimden yemedin lütfen bunuda ye diyerek arkadaşımızın ağzına tıkıştıran çocuk..

# Evinde yemek yaparak yanımıza getirip evlatlarima yapar gibi yaptım lütfen bundan yiyin diyen anne..

# Bir çadırın kenarına oturmuş dinlenirken sigara içen arkadaslar rahatsız olmasın diye arkadaşlara göz kirparak iki sefer çekim yapan haber ekibini size birşey göstereceğim diye yolunu değiştiren emekli öğretmen amca..

Ellerinde simit, bayoz., Çay, kek hatta lokma gezdirerek sürekli bizimle ilgilenen genç kizlar, erkekler..

# Sanki hepimiz ünlü bir sanatciymisiz gibi her firsatta bizimle selfi cektirmek için fırsat kollayan gençler..

# Burada Bayraklida bizden ücret almıyorlar diye bizzat kendim Bornova'da bir eczaneye girerek yorgunluk ve grip başlangıcı için ilaç aldım ücret dediğim an ölümü siz bizim için geldiniz başka bir şey lazım olursa bizim motor kuryemiz var lütfen bu kartı alın telefon edin ben hemen yollarım diyerek kapıdan yolcu eden Akhisar eczanesi...

Ve bunlar gibi yaşanmış nice anılar

Ah İzmirlim sizin için bu millet için değil hastayken, ölüm döşeğinde dahi on canımız olsa veririz..

Bu paylaşımın altına başka bir arama kurtarma görevlisi tarafından yapılan yorumda noktayı koymuş adeta, “Biz arama kurtarma ekibiyiz. Yeryüzündeki bütün ülkelere biz çadır götürdük. İlk defa bir ilde bize çadır verdiler ve HALK verdi.”

Hangi şehir veya hangi kurumun olursa olsun hepinize yürekten sevgi, saygı ve teşekkürler arama kurtarma ekipleri.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol