Kantin denetimi devam ediyor

Haber/ Bekir GÜNEŞ

Güneydoğu Ekspres- Zabıta ekipleri 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması ile beraber denetimlerinin sürdürüyor. Denetimler kapsamında ekipler, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde incelemeler yaptı.

Yapılan incelemeler sırasında, okul kantin ve yemekhanelerinin temizlik ve hijyen şartları, çalışanlara ait hijyen sertifikaları, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını sırasıyla gözden geçirildi. Denetimlerde ekipler tarafından eksiği bulunan yerler hakkında işlem yapılarak, tespit edilen eksikliklerinin de bir an önce giderilmesi yönünde sözlü tebligatta bulunuldu.

Merkezde bulunan okul ve kantinler incelendikten sonra bu seferde Sur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri Bağıvar ve Çarıklı da bulunan okullarda da incelemeler yaptılar. Gün içerisinde yüzlerce öğrencinin alışveriş yaptığı kantinleri denetleyen ekipler, satılması yasak olan yiyecek ve içecekler hakkında işletme sahiplerine bilgi verdi.

Öğrencilerin okul kantinlerinde daha hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin daha da sıklaşarak devam edeceği ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol