AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde; partinin genel gündem ile ilgili aylık olağan basın bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Seçimlere çok az bir zaman kaldığını ifade eden Aydın, "AK Parti olarak seçime hazırız. Bu tarihi bir seçimdir. Bütün adaylar artık belli. Özelikle Cumhurbaşkanı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gene aday olmuştur. 20 yıldır bu ülkeye yenilik getiren Sayın Erdoğan'ın sandıkta büyük bir oy alacağına inanıyoruz. Diğer yandan Milletvekili adaylarımız her alanda ve her kentte çalışmalarını sürdürüyor. Bizim hemşehrilerimizden beklentimiz, sağlanılan huzur ve güven ortamına sahip çıkmalarıdır. Burada yapacak olan seçimde şahısların tercihinde ziyade zihniyetlerin arasına bir tercih seçimdir. Diyarbakırlı hemşehrilerimiz sandıklara gittiklerinde bugüne kadar çocuklarının ellerine molotof vermeye çalışanlar ile çocuklarına tablet ve bilgisayar vermeye çalışanlar arasında tercihini yapacaktır. Diyarbakırlı hemşehrilerimiz 14 Mayıs'ta sandığa giderken bu şehri yok sayan ile bu kenti Avrupa’nın ötesine bir güzelliğe taşıyanlar arasında da bir tercih yapacaktır. Hemşehrilerimiz sandığa gittiğinde Kürt gençlerini Sur'da hendeklere ve çukurlara gömmeye çalışan zihniyet ile gençleri yaşatmaya çalışan bir zihniyet arasında tercih yapacaktır. Halkımız bunlar arasında tercihlerini yapacaktır" diye konuştu.

“Kürt sorununa bakış açımız belidir”

6'lı masanın Millet İttifakı'nın aday olarak gösterdiği Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemlerine değinen Aydın, şöyle devam etti:

"Bizler 90 yıldır bunların söylemleriyle uğraştık. Kılıçdaroğlu çıkıp 'Ben Kürtçeyi bilinmeyen diler ibaresinden çıkaracağım' diyor. Bunu siz getirdiniz. Biz bunları değişmekle uğraştık. 6'lı masadaki liderlerin hiçbirinin fikirleri birbirine uyuşmuyor. Bunların Kürt sorununa bakışı belli. Diğer yanda da millettin geleceğini düşünen bir adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün yenilikler CHP ve CHP'nin zihniyetiyle mücadele ederek gerçekleştirmiştir. Artık 20 yıldır yaptığımız yatırımların meyvesini bu seçimi kazandıktan sonra alacağız. Artık bütün yatırımlarımız büyük seviyelere ulaşmıştır. Öte yanda bizim Kürt sorununa bakışımız belli ve ortadadır. Kürtler sandığa gittiğinde iradesini buna göre ortaya koyacaktır.”