31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin kazandığı Adıyaman’da bugün istifasını duyuran AK Parti İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu’nun ardından bir istifa haberi de Batman’dan geldi. AK Parti Batman İl Başkanı Mehmet Akif Gür istifasını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.
Mehmet Akif Gür’ün istifasıyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“27 Aralık 2018’den beri büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Batman İl Başkanlığı görevimden Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizin elini rahatlatmak amacıyla görevden af talebim, yapılan istişare ve değerlendirmeler sonucunda kabul edilmiştir. 

Bizde görev istenmez, verilir. Bugüne kadar teşkilatta hangi görevde bulunduysak, tüm bu görevleri bir dava eri şuuruyla Genel Başkanımız  ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a olan özel sevgi ve muhabbetimizle en iyisini yapma gayretinde olduk. Bu süreçte birçok bakanımızı Batmanımızda ağırladık, Batmanımıza yapılacak yatırımlarla ilgili çok gayretli çalışmalarda bulunduk. İl Başkanlığımız süresince Sayın Cumhurbaşkanımızı 3 kez Batmanımızda ağırlama şerefine nail olduk. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde büyük bir zafer kazandık. 


Memleketimizin sorunlarını şova kaçmadan herhangi bir reklam çalışmasına kurban edilmesine müsaade etmeden tevazuyla samimiyetle çözme gayreti içinde olduk. Son Mahalli İdareler seçiminde ilçeler bazında başarı elde etsek de il merkezimizde beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıya kalmamız bizleri derinden etkiledi. Sandığa gitmeyen seçmenimizin bizlere verdiği mesajı seçim sonuçlarıyla beraber kabul edip başımızın tacı yaptık. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için davamızın ve partimizin bir neferi olarak, Genel Merkezimizden onurla yürüttüğüm İl Başkanlığı görevinden affımı istirham ettim. Elbette görev istenmez verilir düsturuyla hareket ettiğimizden bu bizim için bir son değil, aksine bir başlangıçtır. Allah’ın izniyle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Ak davamız, Sayın Cumhurbaşkanımız ve memleketimizin selameti için mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bugüne kadar dualarıyla bizlere desteklerini esirgemeyen çok kıymetli hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ