TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta bugün zirveyi ilgilendiren önemli maçlar vardı. Bir yanda lider Iğdır FK ve 2’nci sıradaki Kastamonuspor, diğeri de zirve yarışında hiç kopmayan Amedspor. Konuk takım küme düşmesi garantilenen Uşakspor’du.

Diyarbakırlılar, bugün güneşli havanın da etkisi ile Amedspor maçına piknik havasında gitti. Yanına eşini ve çocuğunu alan binler, maç saati yakınlaştıkça Stadyum yolunda; arabalardan çalan Aram Serhad’ın “Baweriya me heye, Amedspor şampiyon” marşıyla güle oynaya giriş yaptı.

Amedspor Değil, Dersin Ki Barcelona’dır3

Atmosfer 10 numara, tribünler 12 numaralı oyuncu olarak hazırdı. Maç düdüğü öncesi Amedspor ve konuk takım Uşaksporlu oyuncular, 6 Şubat’taki deprem mağdurlarını unutmayan pankartla saha çıktı. 

Herkes lig sonuncusu Uşakspor’un Amedspor maçı öncesi “12 yeni transfer yaptık. Amedspor’a sürprizimiz var” diyen takım yöneticilerinin açıklamalarındaydı. Maç düdüğü çaldığı andan itibaren sahada adım atmadık yer bırakmayan, topa olan hakimiyetleri, çalımları ve golleri ile tam 8 kez rakip filelerini havalandırdılar.

Amedspor Değil, Dersin Ki Barcelona’dır2

 
Tek kale oynadılar, attıklarından fazlasını kaçırdılar. Seyir gücü yüksek bir oyunla izleyicileri mest ettiler. Amedspor taraftarlarına İspanya’nın Barcelona’sı dedirten izlenimi bıraktılar. Tebrikler takım…

Editör: Ali Çekdar KORKMA