Diyarbakır’da Galatasaray’ın Süper Lig’de şampiyon olmasını kutlamak isteyen sarı kırmızılı taraftarlar ile Amedsporlular karşı karşıya geldi.

Ofis Semti’nde toplanan Galatasaraylı taraftarlarının kutlaması sırasında çıkan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Olaylar sırasında Sanat Sokağı’nda kovalamaca yaşandı. Polis, güvenlik önlemi alarak tarafların karşı karşıya gelmesini engellemeye çalıştı. Tüm bu yaşananlar üzerine Amedspor Barikat Taraftar Derneği yaşananları doğru bulmayarak bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"GÜN GELECEK HER BİR FERT AMEDSPOR’LU OLACAK"

‘’Amed Ofis semtinde şampiyon olan bir takımın kutlamaları sırasında yaşanan ve doğru bulmadığımız olaylar sonucu açıklama yapma gereğinde bunuyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki halkımızın her bir ferdi Amedspor’u benimseme sorumluluğundadır. Çünkü Amedspor kuruluş felsefesiyle, yıllardır yürüttüğü mücadele ile halkımıza mal olmuş bir spor anlayışıdır.

Fakat henüz Amedspor’u benimseyememiş ama kendi halkımızdan, canımızdan, kanımızdan olanlarında bulunduğunun farkındayız ve bu konuda çalışmalarımızın olduğunu belirtmek isteriz. Şüphemiz yoktur ki gün gelecek halkımızın her bir ferdi Amedspor’lu olacak hatta Amedspor bir Dünya takımı olacaktır. Bu anlamlı mücadelemiz devam ederken yaşanan ve yaşanacak eksikliklerin bilincinde olup aynı kanı taşıyan bu halkın çocuklarının karşı karşıya gelmemesi adına elimizden geleni yapacağız.

Son olarak, dün akşam yaşanan olaylardan dolayı etkilenen başta ofis semtindeki esnaflara ve her bir kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ