Zafer Tüzün

TFF 2. Lig Kırmızı grupta bir üst lige yükselmek için mücadele eden Amedspor ile İskenderunspor 23 Eylül Cumartesi günü saat: 17.00’de Diyarbakır’da karşı karşıya gelecek. Maç öncesi Diyarbakır İl Spor Güvenlik Kurulu, rakip takip taraftarının stada alınmasına yasak getirdi.

“Amedspor ile iyi ilişkilerimiz var, taraftar yasağı yanlış karar”

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan İskenderunspor Kulübü Başkanı Hakan Bolat, “Amedspor ile geçmişten gelen iyi ilişkilerimiz var, taraftar yasaklarıyla ilgili olarak yanlış bir karar alınmış. Güvenlik tedbirleri alınabilir ya da ona göre bir tedbir alınır. Deplasman seyircisine getirilen yasağın kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

İskenderunspor Amedspor’a teşekkür mesajı paylaşmıştı

Öte yandan İskenderunspor’un maç saati değişikliği ile ilgili taleplerine Amedspor olumlu yanıt vermişti. Bunun üzerine İskendurunspor, Amedspor’a bir teşekkür mesajı paylaşmıştı.

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat imzalı mesajda şu ifadeler kullanılmıştı: “TEŞEKKÜRLER AMEDSPOR. 23 Eylül Cumartesi günü Amedspor ile deplasmanda oynayacağımız müsabakanın saati, takımımızın Diyarbakır’a ulaşımından kaynaklanabilecek teknik sorunlar nedeniyle 17.00 olarak değiştirilmiştir. Bu değişim konusunda talebimize olumlu yanıt veren Amedspor’a, Kulüp Başkanı Aziz Elaldı’ya ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor, hafta sonu seyir zevki yüksek bir müsabakanın futbolsever ile bulaşacağını temenni ediyoruz.”