ÖZEL HABER - Faruk BALIKÇI

Amedspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ile yaptığımız söyleşinin ikinci bölümünde Amedspor'un şampiyonluğa giden yolda nasıl bir strateji yapılacağını ve deplasman yasağı uygulanan Amedspor taraftarlarını konuştuk. Mesut Bakkal’a yönelttiğimiz sorular ve yanıtları şöyle:

Amedspor Tekni̇k Di̇rektörü Mesut Bakkal, Ekspres’e Konuştu7

Amedspor şampiyon olacak mı?

 7 haftadır bu takımın başındayım. 5 galibiyetimiz, 2 beraberliğimiz var. Çok şükür ki mağlup olmadık. Transferleri yerinde yaptık. Yönetime teşekkür ediyorum. Büyük fedakarlık yaptı. 7 maçın sonucunda 4 gol yemişiz, 20 gol atmışız. 2.43 ortalamayla oynuyoruz. Ama şampiyon olmak istiyorsak 2.80’lere getirmemiz gerekir. 2.43 çok iyi bir rakam ama beklediğim 2.80 kazandığımız maçlara göre ortalama. 7 maçı 20 farklı futbolcuyla oynadık. Gol atma oranımız 2.86. Çok önemli bir rakam.

Amedspor Tekni̇k Di̇rektörü Mesut Bakkal, Ekspres’e Konuştu5

Topla oynama süremiz özellikle Aksaray maçında 2 dakikadan fazla bizde kaldı. Bu yüzde 80’lere tekabül eder. Süper Lig’de topla oynama suresi 7 veya 10 saniyedir. Biz oyuncunun mantalitesini değiştirdik. Geriye yaslanan bir takım değil, atak yapıp pozisyon üreteceğiz dedik. Denizlispor ve Sivasspor’da şampiyonluk yaşadım. Şampiyonluğu ortaya koymadığınız zaman sıradanlaşıyorsunuz. Oyun farkını ortaya koymak gerekir. Dedik ki bu ligde tempo düşük. İyi tempo yapan takım maçı kazanır. Rakibe uzak oynuyorduk. Mantaliteyi değiştirdik yakın oynadık.

Amedspor Tekni̇k Di̇rektörü Mesut Bakkal, Ekspres’e Konuştu6

Futbolcular keyif aldı. Ortak bir noktada buluşamazsanız sonuç gelmez. Oyuna sonradan giren futbolcularımızın oyun skoruna inanması lazım. 11’le çıkıyoruz, arkasından hemen 4-5 futbolcu değiştirme şansımız var ve değiştirdiğimiz grup kaldığı yerden devam ediyor. Uşak maçında 2 sıfır öndeydik. Oyuna giren yeni grup durumu 8 sıfır yaptı. Gol anlamında değil de oyuna destek anlamında büyük performans var. Bu da bize takımın bütünlüğünü getiriyor. İlk 11’de çıkanla oynamayanın hiçbir şey fark etmediği herkesin ortak noktada buluştuğu bir takım var. Benim 18 oynayacak oyuncum var. İnanın Karamanspor maçına bunlardan hangisini çıkarsam yener. Serkan’ı yeni kullanmaya başladık.

Cezasından sonra Taşkın yeni yeni toparlandı. Stoper Berkay yeni toparlandı. Bunlar ciddi oyuncular. Karaman maçında cezalı futbolcumuz yok. Sadece Sasa’nın sakatlığı var. 3 maç kazandık. Karaman maçıyla dörtleyeceğiz.  Karaman’ı yenip ondan sonra Isparta’yı düşüneceğiz. Ama takım tekerleğini döndürdü. Futbolcular antrenman yapmaktan keyif almaya başladılar.

Amedspor Tekni̇k Di̇rektörü Mesut Bakkal, Ekspres’e Konuştu3


“TAKIMIN MOTİVASYONU TARAFTAR ÖNÜNDE 5 KAT ARTIYOR”

Taraftara bir mesajınız var mı?

Karaman maçı için kulüp bir video yayınladı desibel en yüksek maç olacak. Taraftarın bize katkısı inanılmaz ve tartışmasızdır. Maç öncesi kulüpte oturduğum zaman stadyumdaki taraftar sesi buraya geliyor. Taraftar varsa, takım vardır. Takımın üretmesi ve motivasyonu Amed taraftarı önünde 5 kat artıyor. Bizim burada içerideki maçları coşkulu ve istekli oynamamız sebebi taraftarlarımızdır.  Bir rekor kıralım desibel nereye çıkacaksa çıksın stadı tıklım tıklım dolduralım, rekor kıralım. Kazanmak taraftarla güzel.

Muhabir: Faruk BALIKÇI