HABER - Faruk BALIKÇI

Amedspor Başkanını seçecek kongreye hazırlanıyor. Bugün saat 16.00’da Şehmuz Özer tesislerinde yapılacak kongrede, daha önce iki adayın çekilmesi üzerine mevcut Başkan Aziz Elaldı’nın tek liste ile seçime girmesi bekleniyor.


23 üyesi olan Yüksek istişare Kurulu ile kentteki STK temsilcileri, iş insanları ve spor camiasından kongreye katılım bekleniyor. Güçlü bir yönetim sonrası, Teknik heyet ve futbolcu transfer çalışmalarına başlanacağı belirtiliyor.


Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Burç Baysal, Bugün yapılacak kongrede oy kullanacak üyelerin yoğunluğu nedeniyle çoğunluk sağlanamayabileceğini, ancak 11 Haziran’da kongrenin sonuçlanacağını ifade ederek, “Güçlü bir yönetim listesi hazırlanarak transfer çalışmalarına başlanacaktır” diye konuştu.


Teknik Direktör Mesut Bakkal ile ön görüşme yapılarak teklif sunulduğu, ancak Bakkal’ın yardımcıları ile görüştükten sonra dönüş yapacağı öğrenildi. Amedspor iç transferde de sözleşmesi devam eden bazı futbolcularla görüştüğü ve sonucunu kongre sonrasına bırakıldığı öğrenildi.

Muhabir: Faruk BALIKÇI