ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Veli BALTACI

TFF 1. Lig’e kapı aralayan Amedspor’un Başkanı Aziz Elaldı, gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e açıklamalarda bulundu.


Diyarbakır Stadyumu’nda yarın saat 15.00’te oynanacak Amedspor-Iğdırspor müsabakası için Kent Meydanı ve Park Orman’da belediyenin iki dev ekran kuracağını söyledi. Emniyet verilerine göre 600 bin, Belediye’ye göre ise 1 milyon kişinin Diyarbakır’da maçı canlı olarak izleyeceğini belirten Elaldı, şunları söyledi:

 
TARAFTARLARA ÇAĞRI YAPTI

“Yarın çok önemli bir maça çıkıyoruz. Biz galip gelip Kastamonu puan kaybederse matematiksel olarak şampiyonluğumuzu ilan ediyoruz. Buradan taraftarımıza, halkımıza maçtan sonra oluşabilecek sevinç gösterilerini bize yakışacak şekilde yapmalarını istiyoruz.

Amedspor’dan Teşekkür Mesaji3


Maçtan sonra da ne olursa olsun sahaya inmeyelim. Çünkü şampiyonluk maçımızı Menemen’de yapacağız. Sahaya inilirse kapatma cezası alırız. Sezon başında da söylediğimiz gibi bir Barcelona ruhunu yakalayacağız.

Play Fair çerçevesinde kimlikli, duruşlu bir futbol sergileyeceğiz. İki alanda canlı yayın yapılacak. Kitlenin çoğunu orada tutmaya çalışacağız. Emniyete göre 600 bin, belediyeye göre 1 milyon kişinin maçı takip etmesini bekliyoruz.”

Muhabir: Güneş OCAĞA / Veli BALTACI