VELİ BALTACI - ÖZEL HABER

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyon olup 1. Lig’e yükselme hedefini koruyan Amedspor’un kent esnafına yaptığı çağrıya destek verdi.

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Alican Ebedinoğlu, “Gerek Amedspor gerekse Diyarbekirspor gerekse kentimizde mücadele eden diğer takımlarımızı esnaflarımızın sahiplenmesi gerekir. Spor aktivitelerinin, özellikle de futbolun kent turizmine, tanıtılmasına katkısı çok büyüktür. Geçmiş dönemde Diyarbakırspor’da yöneticilik yapmış biri olarak Aziz Başkan’ın çağrısını bu çağrısından etkilendim ve çağrıyı doğru buluyorum. Bütün esnaf ve sanatkarımızın bütün takımlarımıza sahip çıkmasını, özellikle şampiyonluk yolunda şu anda mücadele eden Amedspor’la bir dayanışma içerisinde olup, tamamen siyasetten ari bir anlayış içerisinde bu takımlarımızın desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

BAŞKAN ELALDI ÇAĞRI YAPMIŞTI

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, katıldığı bir programda şampiyonluk havasının kentte hakim olmasını isteyerek, bu konuda kentteki esnaflara çağrı yapmıştı. AmedStore’den bayrak, atkı, flama, forma veya bayrak alınmasını ve işyerinin herhangi bir yere asılmasını talep eden Elaldı, “Biz bugüne kadar esnaflarımızda bir çok şeyi başardık. Şöyle bir kampanya başlatalım; herkes kendi dükkanına, lokantasına Amedspor’un formasını, bayrağını koysun. Yani bu insanların beynine işlesin. Gelen turiste de bu algıyı, şampiyonluk havasını yayalım. Esnaflarımız bu kentin can damarıdır. Onlardan rica ediyorum, Amedspor’umuza ait renkleri, atkıyı, formayı işyerlerimize asalım” demişti.

Editör: Veli BALTACI