Piyasanın önemli Bitcoin savunucuları arasında yer alan Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’suMichael Novogratz, Bitcoin’in yılsonuna kadar 100 bin dolara kadar yükselebileceği inancını koruyor.

investing.com'daki habere göre Novogratz, son demecinde Bitcoin’i 100 bin dolar bandına taşıyabilecek olumlu kriterleri sıraladı. Galaxy CEO’suna göre son zamanlarda ABD’de kripto varlıklar için daha olumlu bir siyasi ortam oluşmaya başladı. Bu da Bitcoin’i yeni rekor seviyelere taşıyabilecek önemli bir kriter olarak kabul ediliyor.

Novogratz, Bitcoin performansını teknik açıdan da değerlendirirken önümüzdeki birkaç hafta içinde BTC’nin 73.000 dolara ulaşması durumunda yılı 100.000 dolar ya da daha üstünde bir fiyat seviyesinde tamamlayabileceğini tahmin ediyor.

REKOR SEVİYESİNDEN %4 UZAKLIKTA DEVAM EDİYOR

Bitcoin, Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini 73.777 dolar olarak belirledikten sonra dalgalı hareket etmeye başladı. Nisan ayında 56.550 dolara kadar gerileyen kripto para, bu noktadan gelen alımlarla hızlı toparlanarak yönünü yeniden yukarı çevirdi.

Diğer yandan Michael Novogratz, son birkaç haftada duyarlılığın kripto varlıklar lehine olumlu şekilde değiştiğini söyledi. Buna örnek olarak ise SEC’nin spot ETH ETF’lerine yeşil ışık yakması, ABD seçimleri öncesi adayların kripto yanlısı yorumlarda bulunması ve kripto yasa tasarısının yeniden gündem gelmesini gösterdi.

ABD’de kripto mevzuatı konusunda sona gelindiğine inanan Novogratz, kripto düzenlemelerinin iki partili ortak bir karar ile yürürlüğe alınması gerektiğini düşünüyor.

Kaynak: investing