İyi bir fincan çay ve kahvenin ardındaki moleküler bilim hakkında kitap yazan Micheel Francl, acılığını azaltmak için bir tutam tuz eklemenin çayı mükemmelleştireceğini söyledi. Her gün 100 milyon fincan çay içilen Birleşik krallıkta, çay demleme pratikleri konusunda bir hayli hassas olan Britanyalıların tepkisini çekti. Birçok sosyal medya kullanıcısı Francl'ın bu sözlerine tepki gösterdi. Britanya medyası da konuyu gündemine taşıdı.

Francl'ın çay önerisi Britanya kamuoyunda tartışma yaratınca ABD'nin Birleşik Krallık Büyükelçiliği de konuya kayıtsız kalmadı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan büyükelçilik, "Özel ilişkimizin dayanağını tehdit eden bu şoke edici teklife karşı sessiz kalamadık. Birleşik Krallık'ın güzel insanlarına, Britanya'nın ulusal içeceğine tuz eklemek gibi düşünülemez bir fikrin ABD'nin resmi politikası olmadığını söylemek isteriz. Asla da olmayacak" dendi.

Büyükelçiliğin viral olan paylaşımında, "Çayı uygun şekilde yapmaya devam edeceğiz. Mikrodalgaya atarak" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi