Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Şırnak'ın Silopi Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Eyşe Şan Kültür ve Sanat Merkezi Kürtçe dil kursunu başlattı. 
Kürtçe dil kursu açılışına Silopi Belediyesi Eş Başkanları, DEM Parti Şırnak milletvekilleri, KESK ve İHD yöneticileri ile çok sayıda kişi yöresel kıyafet ile katılım gösterdi.


“ANADİLDE EĞİTİM VERMEK İÇİN HAZIRIZ”

Kurs açılışında konuşan Kürtçe öğretmen Müslüm Ergin, dilin önemine vurgu yaparak, “Kurslarımızın başlamasıyla birlikte halkımız gerçekten büyük ilgi gösterdi ve birçok kişi bize başvurarak Kürtçe eğitim almak için talepte bulundu. Bu da halkımızda kültür ve dil bilincinin olduğunu gösteriyor. Çalışmalarımızı bundan önce de kurumumuz Kurdî-DER’in bünyesinde yürütüyorduk, bugün de burada Eyşe Şan Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde yapmaya devam ediyoruz.

Dilin önemini göstermek ve unutmamak için buradayız. Herkesi Eyşe Şan Kültür ve Sanat Merkezi’ne başvurarak dilini öğrenmeye çağırıyoruz. Her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri dil eğitimi vereceğiz. Bize başvurmayanları kurslarımıza başvurmaya davet ediyoruz. Biz burada insanlarımızı kendi anadillerinde eğitmeye hazırız” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ