Diyarbakır’dan Mardin’e seyahat edeceklerin en çok merak ettiği sorulardan biri iki şehir arasındaki mesafedir. Diyarbakır ve Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alarak kara yolu taşımacılığı açısından avantaj sağlamaktadır. Peki, Diyarbakır Mardin arası kaç kilometre ve kaç saat? İşte merak edilenler…

Diyarbakır Hangi Illerle Komşu 2

DİYARBAKIR-MARDİN ARASI KAÇ KM?

Diyarbakır ile Mardin arasındaki mesafe, tercih edilen ulaşım şekline göre değişiklik göstermektedir. İki şehir arasındaki mesafe araçla D950 karayolu üzerinden 93,6 kilometredir. Otobüsle ise bu mesafe 96 kilometredir. Uçakla yapılan uçuşlarda iki şehir arasındaki mesafe 73 kilometreye denk gelmektedir.

Diyarbakır Mardin Arası Kaç Kilometre Ve Kaç Saat 2

DİYARBAKIR-MARDİN ARASI KAÇ SAAT?

Kullandığımız taşıtlar, iki şehir arasındaki yolculuk süresini belirlemektedir. Kendi şahsi aracınızla Diyarbakır’dan Mardin’e ulaşım 1 saat 30 dakika sürmektedir. Otobüsle ise ortalama 1 saat 30 dakikada bölgeye varış sağlanmaktadır. Hava yoluyla ulaşım kara yollarına göre daha hızlı olmasına rağmen, Diyarbakır’dan Mardin’e doğrudan uçuş seferleri bulunmamaktadır. Bu nedenle uçuşlar aktarmalı olarak gerçekleştirilmekte ve yolculuk süresi uzamaktadır.

Kaynak: Wikipedia