ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Zafer TÜZÜN

Diyarbakır tarihi Suriçi'nde yaşayan "Kral" lakaplı Nurettin Varlı gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuştu. Kendisini Diyarbakır'ın 8'inci Kralı olarak tanımlayan Varlı, "Ben Kral, efsane kral. Benden sonra da başka kral gelmeyecek" dedi.


“HEP AİLEM İÇİN KAVGA ETTİM”

60 yaşındaki Varlı, "Hep ailem için kavga ettim, hiç kendi kavgamı yapmadım. Kim aileme karşı savaştıysa onlara vurdum ve hep cezaevine girip çıktım. 7 yıldır da efsane kralım. Tiktokçuyum aynı zamanda. Milyonlarca takipçim var. Suriçi'nde doğdum, yaşadım ve burada öleceğim" diye konuştu.

İki evlilik yaptığını ve ikisinden de ayrıldığını belirten Varlı, şunları söyledi: "İki eşim vardı, biri Alman ateist idi, diğeri ise tarikatçıydı. İkisinden de ayrıldım. 4 tane erkek çocuğum var."

Diyarbakır Sokaklarında Bir Kral3

“SURİÇİ'NİN EFSANE KRALI OLDUM”

Varlı, nasıl efsane kral olduğunu da şöyle anlattı: "1990 yıllarında silahlı suç örgütü iddiasıyla 38 arkadaşımla bir günde yakalandık. Fakat ben hiçbir şey yapmamıştım. Karakol ve mahkemede de suçsuz olduğum anlaşıldı. Ama arkadaşlarım hepsi müebbet hapis cezası alarak cezaevine gönderildiler. Bunun üzerine karanlık bir odaya hapsettim kendimi ve 20 gün boyunca karanlıkta kaldım.

Diyarbakır Sokaklarında Bir Kral4

Kendime sorular sordum. Ve dedim ki en iyisi kral olayım çünkü kimse krallara karışmaz. O günden bugüne Suriçi'nin efsane kralı oldum. Krallık kıyafetle olan bir şey değil, kalbinde olan bir şeydir. Ben kalbimde krallığı yaşıyorum. Suriçi'nde nereye gidersem bana her şey bedava. Suriçi'ndeki halk bana bakıyor. Onları çok seviyorum."

Muhabir: Güneş OCAĞA/ Zafer TÜZÜN