Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yangının Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesi kırsal alanlarında başladığı, Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler Mahallesi istikametine doğru ilerlediği belirtildi.

MARDİN’DE 1 ÖLÜ, 10 YARALI

Açıklamada, “Yangın bölgesine ilk andan itibaren itfaiye ve orman işletme müdürlüğümüze bağlı araçlar ve ekipler sevk edilmiştir. Yangının çıkmasına müteakip Köksalan ve Yücebağ Mahalleleri arasında yangına müdahale etmeye çalışan bir (1) vatandaşımız vefat etmiştir, On (10) vatandaşımız yaralanmış, Yaralı vatandaşlarımız Mazıdağı Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalelerin ardından Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmışlardır. Söz konusu yangını söndürme ve soğutma çalışmaları devam etmektedir” denildi.

DİYABAKIR’DA 3 ÖLÜ, 9 YARALI

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, yangın söndürme çalışmalarını izlediği Köksalan Mahallesi'nde son bilgileri paylaştı. Su, "İlimiz Çınar ilçesi Köksalan kırsal Mahallesi'nde anız ve örtü yangını olarak başlayan yangın, ekiplerimizin müdahalesiyle kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangında maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 9 yaralı vatandaşımızın tedavisi ise hastanelerde devam etmektedir. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi