Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, yurttaşların kurban ibadetlerini sağlıklı, güvenli ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirmesi için bayram boyunca ilaçlama ve dezenfektasyon çalışmasını sürdürecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi konu ile ilgili açıklama yaptı. DBB yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütünün tavsiye ettiği insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen ilaçların kullanıldığını belirterek, kurban satış ve kesim yerlerinde oluşabilecek sivrisinek larvalarının oluşmasına engel olunduğunu açıkladı.

24 kaynak tarama ve mücadele ekibi, 4 dezenfektan ekibi, 23 gece ULV sisleme makinesi ve 5 kontrol personeli ile çalışmalarını yürüten ilaçlama şefliği belirlenen noktalarda çalışma yürüyor. Ayrıca yurttaşlardan gelen talepler doğrultusunda farklı noktalara da müdahale ediliyor.

Yapılan uygulama sayesinde karasinek, sivrisinek gibi vektör özelliği taşıyan canlıların üremesi engellenirken, yurttaşların kurban alım satım işlemlerini sağlıklı bir ortamda yapmaları sağlanıyor.

Ekipler, Kurban Bayramı boyunca kent genelindeki kesim ve satış yerlerindeki çalışmalarına titizlikle devam edecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ