Güneş OCAĞA/ÖZEL HABER

Diyarbakır merkez Yenişehir İlçesi'nin Sanayi Mahallesi'nde bulunan bir parka kurulmak istenen baz istasyonuna karşı çıkan mahalleli ile polisler karşı karşıya geldi.

Sabah saatlerinde şirket yetkilileri, seçimlerden önceki belediye yönetiminden aldıkları izinle parkta baz istasyonu kurmak istedi. Bunu gören vatandaşlar izin vermeyince gerginlik yaşandı. Olay yerine gelen polis ekipleri, vatandaşlara müdahale etti ve bir kişiyi kelepçeleyerek gözaltına aldı. 

MAHALLE MUHTARI OLAYA İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

Bölgede yaşanan gerginliği gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e anlatan Mahalle Muhtarı Bahri Alican, "Bölgede şuan gerginlik var. Baz istasyonunun kurulması için kazı çalışmaları devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi yetkilileri ve zabıtalar da olay yerine gelerek, baz istasyonun kurulmasına izin vermeyince polisler onlara da müdahale etti. Şirket seçimlerden önceki yönetimle sözleşmesini yapmış. Ve şuan polisler eşliğinde baz istasyonunu kurma çalışmaları yapıyor, vatandaşlar çok tepkili gerginlik yaşanıyor, bir vatandaş da gözaltına alındı" bilgisini verdi.

Muhabir: GÜNEŞ OCAĞA