TFF 2. Lig Kırmızı Grup Lideri Amedspor, kendi evinde ağırladığı Iğdır FK’ye 2-0 yenildi. Amedspor'un yenilgisine tepki gösteren taraftarlar, maçın bitimine 10 dakika kala tribünleri terk ettiler.


Maç sonrası gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuşan taraftarlar, bu takım için sadece Türkiye değil, dünyanın dört bir tarafından geldiklerini ve bu yenilgiden dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını söylediler. Fırat Sarıoğlu adlı taraftarlar, "Kardeş takım diye bir takım yokmuş. Bu taraftara da yazık oldu. Umuyoruz ki geçen yıllarda başımıza gelenler bu yıl da gelmez" dedi.

Diyarbakır'da Taraflardan Amedspor'a Tepki5


Abdullah Güler ise, "Beklediğimiz performansı Amedspor'da göremedik. Bu kadar büyük bir taraftar desteğine karşılık daha iyi bir performans bekliyorduk. Yine de şampiyon olacağımıza inanıyoruz, canları sağ olsun" diye konuştu. Serdar Tacdin Erdem, "Bu maçın sonucu hiçbir şekilde Diyarbakır halkının tatmin etmedi.

Diyarbakır'da Taraflardan Amedspor'a Tepki6

Böyle bir kötü ve istemeden oynayış görmedik. 50 bin taraftar sizi bekliyor oynasanıza. Diyarbakır halkı hiç bir şekilde bu sonucun kabul etmiyoruz" sisteminde bulundu. 

Diyarbakır'da Taraflardan Amedspor'a Tepki4
Berat Şimdi de şunları söyledi: "Ben bu maç için Almanya'dan geldim. Şampiyonluk için geldim. Ama yazıklar olsun. Geçen yılda böyle oldu. Olan taraftara oldu."

Muhabir: Güneş OCAĞA / Fatma TEMEL / Veli BALTACI