ÖZEL HABER - Fatma TEMEL

Diyarbakır’da trafik sorunu gün geçtikçe büyüyor. Tarihi Suriçi’ndeki Gazi Caddesi, Melik Ahmet Caddesi ve İnönü Bulvarı’na günün ve haftanın belirli zamanlarında yoğunlaşan trafikten ötürü, ticari taksi sürücüleri girmeyi tercih etmiyor.

Diyarbakır'da Ticari Taksiler Bu Yolları Kullanamıyor3


Gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuşan ticari taksi sürücüleri, taksiciler olarak hafta sonları ve günün belirli saatlerinde Suriçi’ndeki tarfik yoğunluğundan kaynaklı bazı caddelere giremediklerini söylediler.

Diyarbakır'da Ticari Taksiler Bu Yolları Kullanamıyor5


"TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLSÜN"

Mehmet Çetin isimli taksi şoförü, “Sabah saat 11:00 ve akşam saat 19:00’a kadar taksiciler olarak Suriçi’ne giremiyoruz. Çünkü o saatlerde trafik çok yoğun oluyor ve çıkamıyoruz. Bizim için zaman çok önemli. Bazen yarım saat, 40 dakikada ancak çıkıyoruz. Zaten hafta sonları hiç giremiyoruz. Ve Diyarbakır’daki birçok taksici bu söylediğim gün ve saatlerde Suriçi’ne gelmiyor.

Diyarbakır'da Ticari Taksiler Bu Yolları Kullanamıyor4

Dağkapı ve Mardinkapı’ya kadar geliyoruz. Suriçi’ne girdiğimizde çıkmak çok zor oluyor. Nasıl bir çözüm bulunur bilmiyorum, ama derhal bu trafik sorununun halledilmesi gerekiyor" dedi.

Muhabir: Fatma TEMEL