Diyarbakır merkezli oto galeri şirketiyle ticaret yapan yüzlerce kişi, karşılıksız çek ve senetle yaklaşık 600 milyon TL dolandırıldığını iddia etmişti.

Şirketin sahibi ve Diyarbakır’ın tanınmış iş insanlarından Mehmet Şükrü Unat’tın avukatları tarafından yapılan açıklamada, konunun kendileriyle bir ilgisinin olmadığı vurgulandı.

“EVLATLIKTAN REDDEDİLEN OĞULUN TEFE BORCUDUR”

Evlatlıktan reddettiği oğlunun tefecilerle olan alacak verecek meselesinin babasından tahsil edilmek istenmesinin aktarıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“28.06.2024 Tarihinde firmalımızın önüne gelen kalabalık bir grup bazı açıklamalarda bulunmuşlardır.

Bir takım sosyal medya hesaplarından gelen kişilerin firmamızdan alacaklı olduğunu ve kendilerinin dolandırıldığı şeklinde paylaşımlar yapmışlardır.

Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki firmamızın gelen kişileriyle herhangi bir bağlantısı bulunmamakta olup herhangi bir borcu bulunmamaktadır.

İşin aslı şudur ki;

Mehmet Şükrü Unat 3 yıl önce evlatlıktan ret ettiği oğlu olan Serhat Unat ‘ın yapmış olduğu ticaretlerden dolayı tefeciler ile yüksek faiz alışverişine girmiş, kendisine iflas ettirilip kalan borcundan dolayı babası Mehmet Şükrü Unat’tan bu borcu talep etmektedirler.

Gerek sosyal medya hesaplarında şahsımıza firmamıza yönelik yalan, iftira vb asılsız iddialarda bulunan kişiler hakkında gerek firmamız önüne gelen kişi ve kişiler ile alakalı yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz.”

Kaynak: Haber Merkezi