Güneş OCAĞA -ÖZEL HABER

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve Eylül Fuarcılık işbirliğinde 16-24 Aralık tarihlerinde, Mezopotamya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Diyarbakır Kitap Fuarı'nda yerel basına ayrıcalık tanıtılacak.

Güneydoğu Ekspres'e açıklamada bulunan DTSO Başkan Yardımcısı Faruk Korkmaz, fuar alanında, Diyarbakır'daki yerel basının kendi flama ve logoları altında, hem kendisini tanıtacağı, hem de röportaj yapacağı konuklarını ağırlayacağı 12 metre karelik bir yer ayıracaklarını söyledi.

YEREL BASINA ÖNCELİK

DTSO yönetimine geldiklerinden beri yerel basına pozitif bir ayrım yaptıklarını belirten Korkmaz, "Yerel basının sorunlarının farkındayız. Dolayısıyla kendi çalışmalarımızda elimizden geldikçe yerel basına öncelik veriyoruz. Hafta sonu düzenleyeceğimiz ve 9 gün boyu sürecek Kitap Fuarı'nda yerel gazete ve internet haberciliği yapacak kurumlarımıza 12 metre karelik bir alan ayıracağız. Talep doğrultusunda bu alanı daha da büyüten biliriz. Burası aynı zamanda yerel basının kendisini tanıtacağı bir mecra olacak. Kendi flama ve logoları altında ağırlayacağı konuklarıyla röportaj yapacaklar. Başındaki arkadaşların her türlü ihtiyaçları da bizim tarafından karşılanacak" dedi.

Editör: Güneş OCAĞA