ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu, 200 üyesiyle Diyarbakır'da “İyilik için gençlik!” sloganıyla çalışmalarına devam ediyor.
Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu Başkanı Zeynel Hebun Güler, topluluğun amacını ve yaptıkları çalışmaları gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e anlattı.

Diyarbakırlı Doktorlar Iyilik Yayıyor4


GÜLER FALİYETLERİ ANLATTI

Güler, topluluklarının genel olarak tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesi öğrencilerinden oluştuğunu belirterek şunları söyledi: "200 üyemiz var. Topluluğumuzun faaliyet alanları genel olarak iyilik yapmak ve iyilik bilincini yaymak üzerine kurulu. Bugüne kadar birçok etkinlik düzenledik. Çocuklarla ve gençlerle bir araya geldik. Seminerler düzenledik ve birçok dokunaklı projelere imza attık" dedi.

Diyarbakırlı Doktorlar Iyilik Yayıyor2


ÇOCUKLARIN AYAĞINA GİDİYORLAR

Güler, topluluğun projelerinden de şöyle bahsetti: "En etkili projelerinden biri “İyi Olacak Çocukların Ayağına Gidiyoruz!” projesi. Hasta çocukların motive olması açısından bu etkinlik çok etkili oluyor. Onların yüzündeki gülümseme bizleri de çok mutlu ediyor. Aslında onlara iyilik yapalım derken kendimize de iyilik yapmış oluyoruz. Böylelikle enerjimiz dolu olarak ve özlemle yanlarından ayrılıyoruz.”

Diyarbakırlı Doktorlar Iyilik Yayıyor3


PROJELER DEVAM EDECEK

“Gençlik Seminerleri” etkinliği ile yüzlerce liseliye doğru yönlendirme yapan Dicle Genç YYD ekibinin bu seminerleri düzenlemeye devam edeceğini dile getiren Güler,  "Yakın zamanda düzenleyecekleri “Şehrimi Seviyorum, Tarihimi Koruyorum” projesi ile de şehrimizdeki tarihi alanlarda örnek olacak temizlik çalışmaları yapmayı planlıyoruz. Böylelikle gençlerdeki temizlik bilincinin artmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.


Yakın zamanda duyurusunu paylaşacağımız fotoğraf yarışması ile de kültür-sanat alanında da aktif çalışan Dicle Genç Yeryüzü Doktorları topluluğu olarak, projelerimizi arttırarak devam edeceğiz" dedi.

Muhabir: Güneş OCAĞA